Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Красна ціна": чому не вродили українські яблука і коли чекати подорожчання

Вартість яблук зросла удвічі.

Вартість яблук порівняно з минулим роком зросла щонайменше вдвічі. Однією з причин є неврожай. ТСН поїхала у садки, аби дізнатися, яка "красна ціна" на яблука. На скільки виросте вартість українських фруктів і чому копійчана ціна відійшла у минуле, у сюжеті ТСН.19:30.

Два роки тому Сергій та Світлана Пащенки стали фермерами. Їхній молодий сад має вже 700 дерев. Урожай поки символічний. Подружжя вважає, що справа перспективна. 

Ті, хто яблука сховав у сховища, матимуть прибуток найбільший і торгувати можуть до нового врожаю. "Ціна буде рости, бо йдуть затрати на зберігання яблука. Чим довше ти можеш зберегти від товарного вигляду яблука, тим більше зможеш заробить від реалізації", каже фермерка Світлана. 

Щоправда минулого року яблучники прогоріли, бо виростили стільки, скільки українці не здатні з'їсти. "Вони протримались майже весь період, не дивлячись на зимову пору року. В супермаркетах для кінцевого споживача на рівнів 6-7 гривень, що не покривало собівартість продукції. Більшість виробників пішли в збитки", - пояснив президент українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітца. 

Відео Красна ціна: про яблучний прорив в Україні, ціну на ринках та причини неврожаю

Копійчані ціни на яблука - вже історія. Вартість фрукта зросла щонайменше вдвічі порівняно з минулим роком. Неврожай - лише одна із причин. Якої ж красної ціни чекати надалі - дивіться у продовженні спецпроекту ТСН.  

Красна ціна: про яблучний прорив в Україні, ціну на ринках та причини неврожаю

Цьогоріч таких цін не буде. Врожай відкорегувала погода. Яблуко пережило важку весну, деякі побиті градом. Вони на прилавок вже не підуть.

Деякі дерева вгинаються під вагою плодів, але порівняно з минулим роком для промислового саду - це неврожай.
Яблучний дефіцит моментально підштовхнув ціну. Минулого року добірні плоди із саду брали по три гривні за кілограм.  Нова ціна - уже 9. 

Некондиційні - ті, що на сік і переробку, теж подорожчали удвічію.

Українські яблука вже зайняли понад відсоток світового ринку. "Серйозні партії наших яблук направлялися на захід Німеччини, у Нідерланди, Францію і користувалися попитом. На експортному ринку або європейському ціна на яблука становить долар 25 центів за кілограм. В україні на те ж саме яблуко була 25-30 центів", - каже експерт.

Яблучний прорив українці здійснили буквально за кілька років, бо авчилися і вирощувати, і зберігати. Відтак, практично витіснили з полиць імпортні, зокрема, польські плоди. Зараз у супермаркетах ціни стартують від 12 гривень, але трапляються екземпляри і за 27 гривень за кілограм. 

Кореспондент ТСН Мирослав Ганущак.

Залиште свій коментар

Вибір редакції