"Красна ціна". Пасічники не дорахувалися половини меду: як це вплине на його вартість

Дата публікації
Перегляди
5834
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Красна ціна". Пасічники не дорахувалися половини меду: як це вплине на його вартість

Фото: Freepik

Кілограм меду оптом коштує 35 гривень.

Цього року вітчизняні пасічники недорахувалися половину меду. Куди він подівся і яка "красна ціна" смаколика, у сюжеті ТСН.19:30.

Пан Олексій з бджолами не розлучається ні на секунду. Він жартує, жалять щодня - значить люблять: "У мене більше яду в крові, ніж крові".

На його пасіці 350 вуликів. У масштабах України вона чималенька. У серпні династія пасічників закінчила збирати врожай меду. Утім, підсумки сезону не надто втішні: меду у нинішньому році менше. Замість 15 тон меду, вийшло лише вісім, каже чоловік. Але недобрали майже усі пасічники. 

За таких умов мед мав би зрости в ціні, але реальність чомусь інша. На початку сезону кілограм меду оптом з цієї пасіки коштував 35 гривень. Зараз ціни вже пробили дно: оптовики купують по 32 гривні. 

 

Оптовики раді б влаштувати пасічникам солодке життя, але нарікають на курс долара і кризу медової галузі в світі
Український мед гуртовими партіями їде за кордон. Утім, за останні два роки нас серйозно посунули в рейтингу експортерів. "Зараз ми вже пяті. Нас посунула Індія. Вона практично викорінила нас з американського ринку", - каже оптовик. 

"На світовому ринку домінують китайці, а отже наша ціна не може бути вищою ніж пропонують китайці", - пояснив президент українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітца. 

Стабільним ринком для українського меду залишається Європа, але й там нюанси. Європейці хочуть їсти свій, а до України ставляться, як до країн третього світу. Натомість європейський продукт купують більше. Такий мед, приміром, в Німеччині коштує три євро або ж 80 гривень за баночку. Такий же об’єм в нашому супермаркеті - лише 30-40 гривень. Преміальний мед там вартує 150 гривням, аналогічний у нас наполовину дешевший. 

Незважаючи на поганий сезон, ціни поки незмінні. Медові апетити українців здебільшого тамують не супермаркети, а приватники, яких не порахувати. Експерти кажуть,що 90% українських пасічників працюють нелегально, бо вони ніде не зареєстровані

Кореспондент ТСН Мирослав Ганущак.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5834
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація