Країни G20 рятуватимуть глобальну економіку від коронавірусу "вливанням" 5 трильйонів доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Колективні дії G20 мають дозволити світовій економіці знову встати на ноги

Країни G20 збираються "влити" у глобальну економіку понад 5 трильйонів доларів  для подолання фінансової кризи спричиненої пандемією коронавірусу.

Про це йдеться у комюніке за підсумками онлайн-саміту лідерів G20, який відбувся 26 березня.

Представники країн G20 пообіцяли проводити сміливу і масштабну фіскальну підтримку.

"Ми зобов’язуємось робити все, що потрібно, і використовувати всі наявні інструменти політики, щоб мінімізувати економічний та соціальний збитки від пандемії, відновити глобальний ріст, підтримати стабільність ринку та посилити стійкість... Ми вливаємо у світову економіку понад 5 трильйонів доларів у рамках цілеспрямованої бюджетної політики, економічних заходів та гарантійних схем протидії соціальним, економічним та фінансовим наслідкам пандемії", - наголошується у заяві лідерів.

В документі зазначили, що колективні дії G20 дозволять світовій економіці знову встати на ноги і закласти міцну основу для захисту робочих місць і відновлення економічного зростання

Як зазначається, лідери попросили міністрів фінансів та керівництва Центробанків на регулярній основі координувати розробку плану дій G20 у відповідь на COVID-19, а також тісно співпрацювати з міжнародними організаціями для швидкої реалізації відповідної міжнародної фінансової допомоги.

G20 просить Міжнародну організацію праці (МОП) та Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) контролювати вплив пандемії на зайнятість.

Лідери G20 також доручають міністрам охорони здоров’я проводити зустрічі за необхідності, щоб обмінятися найкращими національними практиками та розробити низку невідкладних заходів G20 щодо спільної боротьби з пандемією на засіданні міністрів у квітні.

Відео Лідери G20 в режимі відеоконференції обговорять подолання коронавірусу

Глобальна відповідь на пандемію коронавірусу - лідери "Великої двадцятки" обговорять подолання хвороби у режимі відеоконференції. З Пекіна досвідом поділиться президент Китаю. Напередодні держава зняла частину карантинних обмежень у провінції Хубей, яка була епіцентром коронавірусу.  Більше про коронавірус

Лідери G20 в режимі відеоконференції обговорять подолання коронавірусу

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Залиште свій коментар

Вибір редакції