Країни ОПЕК домовилися щодо скорочення видобутку нафти
Угода набуде чинності за згоди Мексики.

Країни, що входять до Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), домовилися щодо скорочення видобутку нафти до травня 2022 року, за умови, що до них приєднається Мексика.
За підсумками переговорів у ніч на п'ятницю, 10 квітня, країни випустили заяву, у якій підтвердили свій намір скоротити нафтовидобуток у травні-червні на 10 млн барелів на добу, пише "Інтерфакс-Україна".
До кінця цього року коригування нафтовидобутку ОПЕК складе 8 млн барелів на добу, а до 30 квітня 2022 року - 6 млн барелів на добу.
Така домовленість вступить в дію лише за згодою Мексики, оскільки під час засідання міністр енергетики країни не погодився зі скороченнями та покинув залу засідання.
У разі набуття угодою чинності, Росія та Саудівська Аравія повинні будуть видобувати у травні-червні 8,5 млн барелів на добу, а в період від липня до грудня - 8,99 млн барелів на добу, потім - 9,495 барелів на добу.
Базовим показником для розрахунку коригувань є видобуток нафти за жовтень 2018, за винятком Саудівської Аравії і Росії, базою відліку для яких стануть 11 млн барелів на добу.
Рішення, підписане сьогодні, буде діяти до 30 квітня 2022 року, однак, у грудні 2021 року країни ОПЕК планують обговорити можливість його продовження.
Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.