Країни Південної Америки створюють власний стабфонд

Південна Америка створює стабілізаційний фонд для протидії сильним коливанням на глобальному фінансовому ринку.

Економічна комісія Південноамериканського союзу націй (UNASUR) на своєму засіданні у Буенос-Айресі оголосила про створення стабілізаційного фонду в цілях надання своїм країнам-членам допомоги в протидії фінансовим коливанням.

На нараді, яка проходила в минулі вихідні, 13-14 серпня , були присутні міністри економіки, президенти центральних банків або високопоставлені представники урядів 12 країн UNASUR.

Головною темою наради були питання посилення координації економічної політики і спільної протидії сильним коливанням на глобальному фінансовому ринку.

Міністр економіки Аргентини Амадо Буду за підсумками засідання заявив, що в даний момент макроекономіка держав UNASUR "розвивається стабільно, і ці країни готові протидіяти фінансовим коливанням".

Нині валютний резерв південноамериканських країн перевищив 500 мільярдів доларів.

Країни-члени UNASUR мають намір саме з цієї суми виділити частину коштів на створення регіонального стабфонду.

"Якщо фінансовий ринок якоїсь країни UNASUR зазнає удару спекулятивного капіталу, то вона зможе клопотати про терміновий кредит з цього фонду для стабілізації свого фінансового ринку", - відмітив Буду.

Нагадаємо, що президент Світового банку Роберт Зеллік вважає, що світові фінансові ринки входять у нову "зону небезпеки у зв'язку з нестачею довіри економічному лідерству таких ключових гравців, як США і Європа.

Читайте також:

На світовій біржі за тиждень "згоріло" 4 трильйони доларів

Президент Світового банку прогнозує новий фінансовий "шторм"

Зниження кредитного рейтингу США: світ в очікуванні нової кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: