Кредит від МВФ: чого очікує Фонд від України та куди підуть 5 мільярдів доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новина про те, що переговори із Міжнародним валютним фондом завершились успішно, з’явилася вночі у Твіттері президента Володимира Зеленського.

5 мільярдів доларів. Рада директорів Міжнародного валютного фонду погодила кредитну програму для України. Сталося це сьогодні вночі за київським часом. А вже завтра перша частина траншу - 2 мільярди 100 мільйонів надійдуть на державні рахунки. Уперше в українській історії кредитні гроші підуть у бюджет, із них платитимуть зарплати та пенсії. МВФ не вимагає натомість ні підвищення пенсійного віку, ані збільшення тарифів - наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Чого ж очікує МВФ від України – в сюжеті ТСН.19:30.

Новина про те, що переговори із Міжнародним валютним фондом завершились успішно, з’явилася вночі у Твіттері президента Володимира Зеленського.

"Я дуже просив і наполягав, щоб ми збільшили перший транш і ми збільшили перший транш. Це буде 2.1 мільярда. А потім ще 3,5 мільярди", – сказав президент України Володимир Зеленський.

Уперше за понад чверть століття співпраці України із МВФ, кредитні кошти підуть не на казначейський рахунок, а прямо у бюджет. Із них платитимуть зарплати і пенсії, і обіцяні надбавки лікарям.

Відео 5 мільярдів кредиту для України: чого МВФ хоче взамін

Рада директорів Міжнародного валютного фонду погодила кредитну програму для України. Вже завтра перша частина траншу - 2 мільярди 100 мільйонів - надійдуть на державні рахунки. Уперше в українській історії кредитні гроші підуть у бюджет, із них платитимуть зарплати та пенсії. МВФ не вимагає натомість ні підвищення пенсійного віку, ані збільшення тарифів. Чого ж очікує МВФ від України - дивіться у сюжеті.  

5 мільярдів кредиту для України: чого МВФ хоче взамін

"Це означає, що кошти не осядуть десь на рахунках банків, а фактично підуть на фінансування зарплат лікарям, учителям, на будівництво шкіл, лікарень, на підтримку бізнесу", – каже прем'єр України Денис Шмигаль.

І за це МВФ не вимагає ані чергового підвищення пенсійного віку, ані збільшення тарифів, - наголошує прем’єр.

Меморандум невдовзі з’явиться на офіційному сайті МВФ. В обмін на позику фонд хоче бачити збалансований держбюджет і продовження низки реформ. Після відкриття ринку землі і ухвалення банківського закону, що теж були вимогами Фонду, кредитори пропонують зміцнювати фінансовий і банківський сектор.

"Передбачається зміцнення банківської системи - в частині роботи із непрацюючими кредитами, також буде підсилено інституційну спроможність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Також традиційними залишаються боротьба із корупцією і відмиванням коштів", – каже міністр фінансів України Сергій Марченко.

МВФ і досі надає найдешевші кредити для країн, що потребують фінансової допомоги. Україна стала першою і поки єдиною, кому МВФ виділив повноцінну кредитну лінію після початку коронакризи. По допомогу звернулася рекордна кількість заявників. Зокрема, крім України, кошти виділили Нігерії, Єгипту та Пакистану. Їм, та ще майже 6 десяткам країн запропонували значно менше - як невідкладну фінансову допомогу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції