Кредит Європи не допоможе Україні погасити газові борги

Лише 300 мільйонів доларів з виділених європейськими банками коштів можуть бути використані для розрахунків за імпортний газ.

"Нафтогазу" не вистачить кредитів європейських банків для розрахунків з "Газпромом".

Всього Київ зможе отримати допомогу на 1,7 мільярда доларів, проте з цієї суми лише 300 мільйонів доларів можуть бути використані для розрахунків за імпортний газ. Сам "Нафтогаз" просив ЄС виділити кредит на 4,2 мільярда доларів.

У спільній заяві Єврокомісії, Європейського банку реконструкції і розвитку, Світового банку і Європейського інвестиційного банку говориться, що угода про реформування українського газового сектора досягнута. Документ фактично відкриває дорогу для фінансової підтримки Києва з боку ЄС. Проте велику частину грошей ЄС "Нафтогаз" отримає не раніше 2010 року і під конкретні інвестиційні проекти.

7 серпня "Нафтогазу" належить розрахуватися з Росією за липневі постачання. Український концерн повинен заплатити "Газпрому" близько 650 мільйонів доларів за 3,2 мільярда кубометрів палива. Власних коштів для цього в "Нафтогазу" немає. Всього у третьому кварталі в українські сховища потрібно закачати не менше 10 мільярдів кубометрів газу на суму близько 2 мільярдів доларів.

У травні "Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за рахунок російської передоплати за транзит, а в червні перерахував гроші, отримавши кредит із золотовалютних резервів країни. У липні "Нафтогаз" сплатив борг самостійно, оскільки припинив закачування газу в червні, чекаючи, коли на початку третього кварталу ціна імпортного газу впаде з 270 до 200 доларів за тисячу кубометрів.

Уряд України має намір підняти у вересні на 20 відсотків ціни на газ для населення, а в жовтні провести індексацію цін для підприємств ЖКГ.

За умовами російсько-української угоди, укладеної в січні 2009 року, "Нафтогаз" зобов'язаний розплачуватися за спожите паливо в повному обсязі не пізніше за сьоме число кожного місяця, наступного за місяцем постачання. У разі порушення цієї умови "Газпром" матиме право перейти на авансову систему розрахунків з Україною.

Читайте також:

Суму "газового" кредиту оцінили в 1,7 млрд доларів

МВФ висунув Україні жорсткі вимоги в обмін на кредит

Росія не чекає "газових" проблем від України цієї зими

Газ для українців подорожчає. Цього вимагає МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: