Кредити МВФ підуть на реабілітацію комерційних структур

Кредити беруться державою, а будуть витрачені в основному на погашення боргів комерційних структур і приватних банків.

Нинішня боротьба за кредити Міжнародного валютного фонду — це принципово помилковий тип політики, вважає голова Державної комісії України з регулювання ринків фінансових послуг Віктор Суслов.

"Кредити беруться державою, а будуть витрачені в основному на погашення боргів комерційних структур і приватних банків. А політика перекачування комерційного боргу в державний — це політика чужих інтересів", — сказав він.

Голова Держфінпослуг уточнив, що до останнього часу в України швидко зростав комерційний борг, тоді як державний зовнішній борг залишався порівняно невеликим — близько 14–15 млрд доларів.

"Отриманням кредиту МВФ ми його (державний зовнішній борг, — Ред.) збільшили у понад два рази практично одним махом і зараз активно займаємося пошуком інших джерел отримання позик. А далі процес, якщо його вчасно не зупинити, піде по саморозкручуваній спіралі. Через два-три роки не буде дивним, якщо державний борг України сягне 100 млрд дол.", — відзначив він.

Крім того, за словами Суслова, важливо звернути увагу на ще одну принципову помилку: для країни з погляду її майбутнього значно дешевше обанкротити комерційні структури, в яких є багатомільярдні борги перед Заходом, аніж узяти ці борги на державу.

"Національний банк мав би публічно оголосити про те, яка його позиція у питанні про повернення західним кредиторам 40 млрд дол. боргів українських банків і ще більшої суми боргів інших комерційних структур, чи припустимо, що чимало банків розраховуються із зовнішніми кредиторами, але не віддають депозитів громадянам?" — наголосив він.

Нагадаємо, МВФ затвердив кредитну програму stand by для України у розмірі 14 млрд доларів на початку листопада 2008 року і тоді ж виділив перший транш по ній у розмірі 4,5 млрд доларів.

Програма передбачала щоквартальну перевірку місією МВФ виконання Україною умов меморандуму економічної політики, підписаного українським керівництвом. У разі їх дотримання наступний транш повинен був поступити 15 лютого (1,25 млрд), потім – 15 травня (2,5 млрд), 15 серпня (0,75 млрд) і 15 листопада (2 млрд) 2009 року.

Разом з тим, місія МВФ, що працювала в Україні наприкінці січня початку лютого 2009 року, не завершила перегляд через низку неузгоджених питань. Позитивний висновок за підсумками першого перегляду місія змогла зробити лише в кінці квітня.

Крім того, вона підтримала пропозицію української сторони збільшити розмір другого траншу 2,85 млрд доларів, і направити понад половину вказаної суми на покриття дефіциту бюджету, тоді як традиційно одержувачем засобів МВФ був Нацбанк, а їх цільове призначення полягало в підтримці платіжного балансу.

Нагадаємо, відповідне рішення рада директорів МВФ ухвалила 8 травня.

На рахунки Держказначейства другий траншу кредиту від МВФ у розмірі 2,625 млрд доларів надійшов 14 травня.

Читайте також:

Гроші МВФ надійшли в Україну

Гроші МВФ підуть на виплату боргів

МВФ дає Україні 2,8 мільярда доларів кредиту

МВФ виділив Польщі 20 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: