Кредитні картки можуть стати причиною ще однієї кризи

Ринок кредитних карток переживає важкі часи, що може створити новий виток світової кризи.

Згідно з даними ФРС США, залякані перспективою економічної рецесії американці носять зараз в своїх портмоне близько 950 млрд. дол. "пластикового боргу". На думку експертів, ситуація у сфері карткового кредитування нагадує зачароване коло: зважаючи на зростання об'єму неплатежів збільшується розмір відсотка по овердрафту, що зрештою знову обертається зростанням неплатежів.

За даними агентства Moody's, частка неповернених карткових кредитів зросла за період з серпня минулого року по серпень цього року з 4,61% до 6,82%, тобто зростання її становить 48%. У разі зростання безробіття, списання по кредитних картах можуть набути справді історичних масштабів.

Вплине це в першу чергу на такі банки, як JP Morgan Chase, Bank of America і Citigroup, які, згідно з доповіддю компанії Nilson, видали найбільшу кількість кредитних карток. 

Варто відзначити, що, згідно з американським законодавством, громадяни, які заплуталися в боргах, мають можливість подати заяву про особисте банкрутство, і при виконанні всіх необхідних умов вони отримують шанс, що після закінчення не більше п'яти років всі їхні борги будуть анульовані. Повернути громадянин зобов'язаний лише 10% заборгованостей, ну а 90% боргу залишається збитком кредитора.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: