Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кредитний портфель та економічні нормативи: НБУ розширив обсяг обов’язкової для оприлюднення інформації про банки

Інформація про ці показники публікуватиметься банками на власних веб-сайтах щомісячно, до 10 числа.

Національний банк України продовжує роботу над підвищенням прозорості банківської системи. Тому правління НБУ прийняло рішення про розширення переліку даних про фінансовий стан банків та виконання ними вимог, що підлягають оприлюдненню на сайті Національного банку, а також інтернет-сторінках комерційних банків України.

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

З березня Національний банк розпочне щомісячну публікацію значень економічних нормативів та складових регулятивного капіталу у розрізі окремих банків. Наразі інформація стосовно нормативів оприлюднюється за банківською системою в цілому. Перша публікація даних у розрізі окремих банків розкриватиме показники за лютий 2018 року.

Інформація про ці показники також публікуватиметься банками на власних веб-сайтах щомісячно, до 10 числа.

Також банки України розпочнуть публікацію на власних веб-сайтах оборотно-сальдових балансів, інформації про структуру кредитного портфелю у розрізі видів економічної діяльності, а також даних про якість кредитного портфеля.

«Оборотно-сальдовий баланс за звітний місяць публікуватиметься до 25 числа місяця, наступного за звітним, а за грудень – до 1 лютого наступного року. Дані з урахуванням коригуючих проводок за звітний рік мають бути опубліковані банками до 25 квітня року, наступного за звітним.

ВідеоЧиновники НБУ розповіли, чому звернули увагу на доходи працівників "1+1"

У Нацбанку стверджують, що люди, які потрапили до списку, викликали у них підозру. "Приватбанк" зробив заяву, що не надаватиме Національному банкові даних щодо банківських рахунків журналістів, а Петро Порошенко через речника запевнив, що він проти тиску на "1+1".

Чиновники НБУ розповіли, чому звернули увагу на доходи працівників "1+1"

Інформація про розподіл кредитів, наданих фізичним та юридичним особам, за класами боржника за звітний місяць має публікуватись до 25 числа місяця, наступного за звітним, за грудень – до 1 лютого наступного року», - йдеться у повідомленні.

Дані про структуру кредитів суб’єктам господарювання за видами економічної діяльності публікуються щорічно до 1 лютого року, наступного за звітним.

Нагадаємо, що в Україні доцільно створити фонд розвитку з різними джерелами фінансування для освоєння нових технологій виробництва.

Таку думку висловив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Залиште свій коментар

Вибір редакції