Кредитори мають претензії до "Нафтогазу"

Deutsche Bank може зажадати від НАК "Нафтогаз України" дострокового погашення зобов`язань на суму близько 600 млн. доларів США.

Deutsche Bank може зажадати від НАК "Нафтогаз України" дострокового погашення зобов`язань на суму близько 600 млн. дол. у разі, якщо держпакет ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) буде виведено із статутного капіталу компанії.

Нафтогаз України
Архів
НАК "Нафтогаз України" може опинитися в стані дефолту
Про це пише сьогодні газета ”Экономические известия” з посиланням на лист Deutsche Bank прем`єр-міністру Віктору Януковичу, що його має у своєму розпорядженні видання.

У листі директор представництва Deutsche Bank в Україні Артем Нагдалян звертає увагу уряду на те, що рішення про виведення пакета акцій "Укртатнафти" із статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" вимагає узгодження з кредиторами НАК.

На думку Нагдаляна, такі дії призведуть до зменшення статутного капіталу компанії.

"Зменшення статутного капіталу акціонерного товариства допускається тільки після сповіщення всіх його кредиторів… При цьому кредитори товариства мають право дострокового припинення або виконання товариством відповідних зобов`язань і відшкодування збитків", - йдеться в листі.

Представник Deutsche Bank відзначає, що зараз розмір вимог до НАК "Нафтогаз України" суттєво перевищуватиме 500 млн. дол., які банк виділив компанії. "У випадку, якщо компанія не зможе виконати достроково законні вимоги кредиторів, то таке невиконання призведе до дефолту за її кредитними зобов`язаннями", - наголошується в листі банку.

Нагадаємо, минулого тижня Кабмін ухвалив рішення про передачу держпакета акцій "Укртатнафти" із статутного фонду НАК "Нафтогаз України" Фонду держмайна. Розмір пакета повинна буде визначити міжурядова робоча група, яка з`ясує, чи слід включати в нього спірні 18% акцій.

Як повідомляв УНІАН, в 2005 році Deutsche Bank і НАК "Нафтогаз України" уклали фінансовий договір на суму 2 млрд. євро. В рамках цієї угоди банк надав НАК "Нафтогаз України" близько 600 млн. дол. Іншим великим міжнародним кредитором компанії є швейцарський банк Credit Suisse, якому НАК "Нафтогаз України" винен 550 млн. дол.

Загальний кредитний портфель НАК "Нафтогаз України" становить більше 2 млрд. дол.

Довідка. НАК "Нафтогаз України" на рівні акціонерного капіталу відновила державний контроль над ЗАТ "Укртатнафта". На сьогодні на балансі компанії перебуває 61,346% акцій "Укртатнафти".

Українська сторона впродовж декількох років оспорювала правомірність передачі компаніям SeaGroup International (США) і Amruz Trading (Швейцарія) 18,3% акцій ”Укртатнафти”.

ЗАТ "Укртатнафта" створено в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 млн. тонн переробки нафти на рік.

61,346% акцій "Укртатнафти" належить державі і передано до статутного фонду НАК "Нафтогаз України", 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передано в довірче управління ВАТ ”Татнафта”), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 1,2% акцій володіє ТОВ "Корсан", афільоване з групою "Приват".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: