Кредитори з МВФ перевірять, куди Азаров витрачає гроші

3 листопада до Києва прибувають представники МВФ. Вони перевірять, як український уряд виконує умови кредитної програми stand-by.

У середу, 3 листопада, в Україну прибуває місія Міжнародного валютного фонду. Метою цього візиту є перевірка та проведення дискусії щодо перших результатів кредитної програми stand-by.

За словами представників влади, Україна виконує умови МВФ і тому вони сподіваються на отримання чергового траншу позики. Представники ж опозиції стверджують, що такі дії уряду не йдуть на користь економіці.

Програма співпраці між Україною та МВФ спрямована на підтримку реформ Кабінету міністрів Миколи Азарова. Умовами надання позики є низка економічних заходів, зокрема, скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП у 2011 році, і до 2,5% у 2012-му.

Наразі Україна виконала достатньо умов МВФ задля отримання чергового траншу кредиту, заявив заступник голови парламентського комітету з питань бюджету, регіонал Владислав Лук'янов.

"Зростає середня заробітна плата. По-друге, вони побачать стале зростання ВВП. Якщо їхня позиція буде неупереджена, то, я не думаю, що є речі, які завадять цьому процесу", - розповів Лук'янов.

На думку заступника голови парламентського комітету з питань економічної політики, представника БЮТ Ігоря Єреська, Україна отримає чергову позику. Оскільки, додав він, "зовні виглядає, що вимоги Фонду виконуються, проте це не йде на корить державі".

"Задля цього кредиту було заморожено всі передбачені виплати, заробітні плати та пільги. Наприклад, пільги пенсіонерам, пільги чорнобильцям. Україна, швидше за все, отримає черговий транш, але це нашу економіку не поліпшить", - переконаний Єресько.

Утім, Україна ще і досі не виконала вимогу МВФ щодо підвищення пенсійного віку. Відтак, на думку експертів, МВФ може використовувати це, як контраргумент.

Але економіст Андрій Новак вважає, що черговий транш позики Україна таки отримає. Питання ж у тому, як влада використовуватиме ці гроші. Оскільки як і попередній, так і нинішній уряди використовують кредити Фонду для латання бюджету, зокрема, для здійснення соціальних виплат.

Рішення про надання Україні нового кредиту Міжнародного валютного фонду stand-by у розмірі 15,8 мільярдів доларів було ухвалено наприкінці липня. А у серпні Київ отримав перший транш позики у розміні майже 2 мільярди доларів.

Отримати другий транш кредиту українські урядовці розраховують до кінця цього року.

Читайте також:

МВФ повірив у Януковича та Азарова

У МВФ вважають, що економіка України вже відновилася

Азаров відмовився підвищувати пенсійний вік

Експерти: Україна перетворилася на боргового наркомана

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: