Кредитування повернеться в Україну до кінця року

Проте Україні спочатку потрібно переконати Захід у своїй політичній стабільності.

Західні банки знову готові давати дешеві кредити. Це шанс для вітчизняних фінустанов поліпшити свій стан. До кризи вони постійно користувалися зовнішніми позиками. Це давало змогу активно роздавати кредити всередині країни та повертати людям депозити. Миттєвого повернення на докризовий рівень чекати не варто. Однак вже наприкінці року кредитування в Україні може поновитися.

Вітчизняні банкіри отримали шанс оклигати навіть без допомоги держави. Бо їх закордонні колеги знову готові поділитися своїми коштами, під невеликий відсоток. Проте Україні спочатку потрібно переконати Захід у своїй політичній стабільності. Іноземні держави напомповують свої банки грошима. І останні вже придивляються, куди ж їх вкласти. Так було завжди. Поки криза не завадила. І ось знову зелене світло.

"У світі не має куди дівати гроші, фізично не має куди дівати. А Україна - цілком привабливий і ефективний об'єкт для інвестування", - пояснює Олександр Охріменко, радник голови правління комерційного банку.

Цього року нашим банкірам вже почали потроху давати позики. Поки що обережно і небагато. Бо, попри усю нашу економічну привабливість, інвесторів відлякує політична вакханалія. Тому для нас фінресурси дешевшають повільніше.

"Різкого здешевлення ресурсів для України все одно не буде. Чому? Тому що країновий ризик для України залишається ще дуже високим", - пояснює фінансовий аналітик Микола Івченко.

"Треба обрати курс, які кроки зробити державі, щоб нам поступово почали піднімати рейтинг, і іноземні банки будуть готові нам давати достатньо велику кредитну масу в реальну економіку", - наголошує експерт з економічних питань Олександр Рябченко.

Наразі у можновладців руки до цього не доходять. І реанімація банківської системи прогальмовує. Хоча вже наприкінці цього року банкіри можуть відновити кредитування. Поки що бізнесу.

"і процентні ставки можуть істотно знизитись вже в гривні цього року, зрозуміло не варто робити швидкі прогнози, що ось вже на цей квартал (почнеться) відновлення, а ось осінні місяці - це той період, коли це може відбуватися", - переконаний директор департаменту комбанку Андрій Войтенко.

Людям почнуть давати кредити з наступного року. Та й то, якщо курс гривні стабілізується. І дуже пильно придивлятимуться до позичальників.

"Будуть задавати питання - а як ви кризу пережили? - якщо скажете, що пережили погано, десь там сховалися, не заплатили кредит, то виникне питання - а навіщо вам кредит взагалі", - зауважує Олександр Охріменко.

А ось забрати свій депозит без проблем, цілком ймовірно, - можна буде вже восени. Мораторій до того часу можуть скасувати. І тут навіть закордоних кредитів не треба. Ми самі собі можемо допомогти.

"Тільки на руках в українців знаходиться від 30 до 50 мільярдів доларів. Інше питання - потрібно розуміти, що вони повернуть ці гроші мінімум в протягом року, півтора або двох", - підкреслив Микола Івченко.

Тому, хоч як крути, а без сторонньої допомоги вітчизняні банки доведеться лікувати довше.

Читайте також:

МВФ дає Україні 2,8 мільярда доларів кредиту

Киянам запропонували самим вирішити, за які послуги ЖКГ платити гроші

Тимошенко вимагає знизити ціни на харчі, бо декому вже "дах зірвало"

Половина банків США не здатні витримати продовження кризи

ВідеоКредитування повернеться в Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: