Кредитування в Україні відновиться наступного року

Українці можуть розраховувати на відновлення банківського кредитування не раніше першого півріччя 2010 року, переконані експерти.

У першому кварталі 2010 року українці можуть розраховувати на відновлення активного банківського кредитування.

Про це йдеться у звіті, підготовленому аналітиками інвестиційної групи "Сократ". "Ми вважаємо, що на той час (I квартал 2010 року – ред.) банки, нарешті, вживуть необхідних заходів і приступлять до списання проблемних боргів", - відзначили експерти.

На їхню думку, зараз банки не відчувають проблем ліквідності, проте якість банківських активів буде головною проблемою наступного року. Значна сума позик в іноземній валюті (58% сукупних кредитів) у поєднанні з девальвацією гривні (у річному вимірі - 58%), скорочення чисельності населення і реальних доходів у сфері бізнесу різко погіршують якість банківських кредитних портфелів. "В результаті – формування додаткових резервів призводить до збитків банків", - говориться в звіті.

"Ми очікуємо, що діяльність більшості українських банків буде неприбутковою в 2009 році. Проте ми віримо, що проблеми з якістю активів для більшості банків не перетворюватимуться на проблеми ліквідності, і ми не чекаємо повторної кризи ліквідності", - також відзначили аналітики.

"Проте, ми не чекаємо швидкого відновлення довіри до банківської системи і вважаємо, що докризовий рівень довіри зможемо побачити не раніше, ніж у 2011 році. Таким чином, ми не чекаємо значного припливу вкладів до 1 кварталу 2010", - додали експерти групи "Сократ".

Нагадаємо, у зв'язку з фінансовою кризою та значною девальвацією гривні наприкінці минулого на початку поточного року українці відчули значні проблеми з поверненням кредитних коштів.

Разом із тим, банкіри відмовилися від ідеї дозволити своїм боржникам гасити кредити за старим курсом гривні.

У зв'язку з цим перед банківською системою постала проблема неповернення кредитів. Крім того, зараз населення України фактично позбавлене можливості отримувати кредити.

Читайте також:

Боржники отримали шанс повертати валютні кредити в гривнях

Банкіри відмовилися переводити валютні кредити в гривню

Банкам заборонили змінювати проценти за кредити

В Україні заборонили видавати кредити у валюті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: