Крим відключили від однієї з гілок електропостачання – учасник блокади

Дата публікації
Перегляди
5597
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Крим відключили від однієї з гілок електропостачання – учасник блокади

Пошкоджена електромагістраль на Херсонщині / Фото: Facebook /Ілля Кива

До півострова ведуть із материкової України ще три гілки.

До окупованого Росією Криму відтепер подають електрику трьома із чотирьох наявних ліній. Одну з них – Мелітополь-Джанкой – 6 жовтня пошкодили невідомі на Херсонщині. Після того на місце аварії зібралися до сотні активістів, які заважали проводити ремонтні роботи. Тож енергетики вирішили взагалі "заморозити" цю лінію та закільцювали її.

Про це повідомив заступник голови штабу громадянської ініціативи блокади Криму Ізет Гданов, пише Тиждень.ua.

"Електрика – це теж товар. Згідно з нормами ООН, окупанти повинні забезпечувати зайняту ними територію. Ми, зі свого боку, будемо працювати, щоб деокупувати її", – зазначив Гданов.

За його словами, днями біля раніше пошкодженої невідомими на Херсонщині електроопори високовольтної лінії зібралося близько сотні учасників блокади, в тому числі і місцеві жителі. Енергетики, згідно з правилами безпеки, не могли продовжити ремонтні роботи: на об'єкті перебували сторонні люди.

Гданов розповів, що енергетики вирішили 11 жовтня відключити і закільцювати цю гілку.

"Це буде тупикова гілка, на Крим по ній електрика не піде. У рамках чинного законодавства доводитимемо до відома можновладців, що постачання електрики до Криму, щонайменше, аморальне", – сказав він.

Начальник служби ліній Запорізьких магістральних електричних мереж Ігор Ладний зазначив, що підтримує акцію з блокади Криму, "але для цього треба діяти цивілізовано".

Офіційної інформації української влади про відключення електроенергії немає.

У прес-службі Держпідприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" повідомили раніше, що Україна не відключала магістральні лінії електропередач у Крим, а реконструює їх.

Нагадаємо, продовольчу блокаду Криму активісти розпочали опівдні 20 вересня – вони не пропускають на півострів фури з продуктами.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5597
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація