Крим займеться альтернативною енергією

У Криму, де виробляється лише 7% власної енергії, планують посилити розвиток альтернативної електроенергетики.

Київська компанія "Нова-Еко" заявила про намір збудувати на півострові дві вітряні електростанції, які мають покрити 15% потреб регіону в електриці. Спроби використання відновлюваних джерел видобутку електроенергії були в Криму ще за радянських часів. Однак експеримент з використання сонячної енергії виявився невдалим, а загальна потужність 5 вітряних електростанцій, що наразі працюють в автономії, через достатньо застаріле обладнання становить лише 70 МВт.

Саме тому в кримському уряді підтримали пропозицію компанії "Нова-Еко", контрольній пакет акцій у якій належить португальській компанії Martifer Group, збудувати сучасну вітряну електростанцію потужністю 200 МВт у Західному Криму і ще одну - потужністю 100 МВт у Східному Криму. Як повідомив генеральний директор "Нова-Еко" Олександр Фєдяєв, загальна вартість проекту становить 500-550 мільйонів євро, а до його фінансування будуть залучені потужні міжнародні банки.

За його словами, компанія вже отримала позитивний висновок на свій проект "Укрдержбудекспертизи" та ліцензію на вироблення електрики від Національної комісії регулювання електроенергії України.

„Отримання ліцензії свідчить про серйозний рівень довіри з боку уряду України і Нацкомісії та вказує на те, що цей проект буде реалізований”, - зазначив Фєдяєв.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: