Кримчанам пояснили, як повернути депозити з українських банків

Дата публікації
Перегляди
2895
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кримчанам пояснили, як повернути депозити з українських банків

Кримчани зможуть отримати гроші з українських банків

Мешканці окупованого півострова можуть розраховувати на повернення суми в 200 000 грн.

Мешканці окупованого Росією півострова Крим можуть розраховувати на повернення суми в 200 000 гривень від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Це можливо навіть при ліквідації банку.

Про це в інтерв'ю в ефірі Радіо Крим.Реалії розповів фахівець у сфері банківського законодавства Дмитро Касьяненко.

Експерт пояснив, які документи треба надати для повернення грошей.

"Необхідно попередньо звернутись із заявою, надати паспорт, код, і зажадати від Фонду гарантування вкладів повернути 200 тисяч гривень", – пояснив Касьяненко.

За словами фахівця, у разі, якщо борг банка перевищує гарантовану суму для повернення, то інші кошти можна стягувати через суд, які буде вимагати Фонд за рахунок майна банку, відповідно до судового рішення.

У разі, якщо банк не було ліквідовано, але він не повертає гроші з депозитного рахунку, тоді кримчанам буде необхідна допомога юристів.  

"Отримати письмову відмову в разі, якщо банк йому відмовляє в отриманні депозиту, і на підставі заяви звернутись до суду. Тобто, незалежно від того, філія розташовувався на території Криму чи якийсь підрозділ цього банку, який ліквідовано, позов пред'являтимуть до юридичної особи, зареєстрованій на материковій частині України", – пояснив Касьянов, який зауважив, що позов необхідно подавати за місцем розташування банку і стягувати депозит у повному обсязі.

Нагадаємо, що в окупованому Криму проти учасників блокади "порушили" кримінальні справи.

Наступна публікація