Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Критична ситуація з газом подолана - Порошенко

Україна має стабільне газопостачання з європейських країн.

Складна ситуація, яка виникла через дії "Газпрому", була подолана. Станом на ранок 3 березня до України різко збільшили поставки газу з Польщі, Словаччини та Угорщини.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко.

"Я дуже вдячний українцям за солідарність, яку вони виявили в критичній ситуації. Відгукнувшись на заклик зменшити споживання газу, громадяни на 14% скоротили споживання блакитного палива. Сьогодні ми маємо стабільну ситуацію з газопостачанням: маємо достатньо газу в сховищах, газ власного видобутку та імпорт. Дякую Уряду, "Нафтогазу" та громадянам за злагоджені дії", - зазначив він.

Ознайомлення із ситуацією щодо забезпечення українців газом

Складна ситуація, яка виникла через дії "Газпрому", завдяки злагодженим діям українців та влади, - подолана. Станом на ранок суботи ми маємо різке збільшення поставок газу з Польщі, Словаччини та Угорщини. Я дуже вдячний українцям за солідарність, яку вони виявили в критичній ситуації. Відгукнувшись на заклик зменшити споживання газу, громадяни на 14% скоротили споживання блакитного палива. Сьогодні ми маємо стабільну ситуацію з газопостачанням: маємо достатньо газу в сховищах, газ власного видобутку та імпорт. Дякую Уряду, "Нафтогазу" та громадянам за злагоджені ді! #Прикрути

Posted by Петро Порошенко on Saturday, March 3, 2018

У "Нафтогазі" заявили, що українська газотранспортна система повністю збалансована і працює в штатному режимі.

"Наразі падіння тиску в магістральній системі газопроводів, що виникло через недотримання Газпромом контракту як на постачання так і транзит газу територією України, повністю зупинено завдяки збільшенню обсягів імпорту газу з європейського напрямку", - йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Доброго ранку) Коротко: все гаразд. Ви неймовірні. Дякуємо Україна довела, що здатна протистояти газовому шантажу ...

Posted by Нафтогаз України - Naftogaz on Saturday, March 3, 2018

"Завдяки оперативному впровадженню плану реагування українською владою, а також високому рівню громадянської свідомості українців, які активно долучилися до акції #прикрути та добровільно зменшили температуру у своїх будинках на один градус, за оперативними даними за минулу добу по усім обласним центрам та найбільшим містам України, споживання скоротилося приблизно на 25 млн куб. м (14%) порівняно з 1 березня", - зазначили в  компанії і подякували центральній та місцеві владі, виробникам тепла та комерційним споживачам за реагування на ситуацію.

"Ми також вдячні нашим європейським партнерам, які проявили солідарність та допомогли оперативно збільшити обсяги постачання палива з ЄС", – заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

У "Нафтогазі" додали, що наразі не отримали від "Газпрому" жодних документів стосовно наміру розірвати контракти на постачання та транзит газу. У компанії наголосили, що чинні контракти не передбачають можливості розірвання в односторонньому порядку.

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився поставляти газ Україні з 1 березня і повернув сплачені кошти. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучено 28 лютого, щоб почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати".

Пізніше "Газпром" заявив, що не тільки розриває з Україною контракти на постачання газу, та і його транзит територіїєю України в Європу. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "прямо зараз".

Відео"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

А також на транзит палива українськими магістралями до ЄС. Очільник "Газпрому" Олексій Міллер пояснив, що таке рішення у Росії ухвалили через вердикт Стокгольмського арбітражу, який присудив сплатити "Нафтогазу" 4,5 мільярда доларів компенсації.

"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

Залиште свій коментар

Вибір редакції