Криза частково ампутувала потенціал зростання ЄС

За роки кризи в Європі різко зріс дефіцит бюджетів країн, збільшилось безробіття та знизилось ВВП ЄС на душу населення.

Саміт Україна-ЄС
УНІАН
Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу назвав негативні наслідки глобальної фінансово-економічної кризи для Євросоюзу.

"Якщо до кризи Європейський Союз прогресував у правильному напрямку, то криза знищила багато з досягнень", - йдеться в посланні Баррозу учасниками саміту ЄС, що проходить в Брюсселі, який присвячений вирішенню соціально-економічних проблем в умовах глобальної кризової ситуації.

Згідно з даними Баррозу, які наводить прес-служба Єврокомісії, в 2009 році сумарний ВВП ЄС у перерахунку на душу населення знизився на 4%, а промислове виробництво впало на 15% - до рівня 1999 року.

З грудня 2008 року кількість безробітних у ЄС зросла більш ніж на 7 мільйонів осіб - до 23 мільйонів. При цьому рівень безробіття досяг 10% - найвищого показника з початку 1990-х років минулого століття.

Дефіцит бюджету в середньому по ЄС становить близько 7% ВВП, а рівень заборгованості за два роки зріс на 20%.

"Криза частково ампутувала потенціал зростання Європейського Союзу", - йдеться в посланні Баррозу. Він зазначає, що початок виходу в наступні роки на пенсію так званого покоління baby-boom приведе до скорочення робочої сили в ЄС, що може ще більше знизити показники економічного зростання.

Разом з тим, пише голова Єврокомісії, роль країн з економікою, що швидко зростає, підвищуватиметься, що в свою чергу загострить конкуренцію на міжнародній арені.

"В цілому наслідки кризи зробили ще складнішим подолання викликів, які вже мали місце раніше, - глобалізація, старіння населення, повільні темпи виробництва і кліматичні зміни", - йдеться в посланні Баррозу.

Читайте також:

Експерти: криза змусить країни ЄС відмовитися від євро

Міжнародні інвестори активно виводять кошти з євро

Фінансові проблеми Греції загрожують єврозоні та російському бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: