Криза може обвалити світову торгівлю до 80-річного мінімуму

Експерти Світового банку відзначили ознаки рецесії в 94 зі 116 країн, що розвиваються.

За прогнозами Світового банку (СБ), у 2009 році світова економіка увійде до рецесії вперше з часів завершення Другої світової війни, а обсяги світової торгівлі скоротяться до мінімуму за 80 років.

Конкретних цифр у доповіді, оприлюдненій прес-службою СБ, не міститься. Проте оцінка Світового банку виявилася песимістичнішою від прогнозу Міжнародного валютного фонду, який прогнозує зростання світового ВВП у 2009 році в 0,5 відсотка. Економісти Світового банку оцінюють втрати зростання світового ВВП у п’ять відсотків від потенційно можливого значення.

Світовий банк також вважає, що країнам, що розвиваються, економіки яких найбільш постраждають через рецесію, в 2009 році знадобиться від 270 до 700 млрд. дол. на обслуговування боргів і розрахунки за імпортними операціями. Банк чекає, що в 2009 році корпоративний борг країн, що розвиваються, досягне трильйона доларів, а державний - трьох трильйонів доларів.

Експерти організації відзначили ознаки рецесії в 94 зі 116 країн світу, які розвиваються, що супроводжується зростанням безробіття. Результатом такого розвитку подій буде все більш зростаюча залежність країн, що розвиваються, від допомоги міжнародних організацій. Найсильніше, за оцінкою банку, рецесія вдарить по країнах Східної Азії - Китаю, Тайваню, Японії, Південній Кореї та Монголії.

Під час фінансової кризи МВФ і Світовий банк стали активно допомагати країнам, які потребують допомоги, виділивши їм кредити на десятки мільярдів доларів. Зокрема, кошти одержали Пакистан, Україна, Ісландія і низка інших держав.

Згідно з останнім прогнозом Світового банку, темп зростання світової економіки в 2009 році становитиме 0,9 відсотка, а в 2010 р. - 3 відсотки. При цьому обсяг світової торгівлі в 2009 році скоротиться на 2,1 відсотка. Швидше за все, тепер організація має намір переглянути ці цифри.

Читайте також:

МВФ: фінансова криза докотилася до найбідніших країн світу

В США найвищий рівень безробіття за 25 років

Китай готовий прийняти план спасіння економіки у 585 мільярдів доларів

ВР вдвічі знизила зарплату президентові, міністрам та депутатам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: