Криза обікрала британських багатіїв

Статки тисячів багатих британців зменшилися більш ніж удвічі.

Найбагатші громадяни Великобританії втратили під час фінансової кризи більше половини свого статку. Загальна сума їхніх втрат вже становить більше 200 млрд. фунтів (291,5 млрд. доларів). Про це пише The Sunday Times.

Видання провело дослідження, повні результати якого - 2009 Sunday Times Rich List - будуть опубліковані навесні 2009 року. За попередніми даними, статки тисячі багатих британців зменшилися більш ніж на 50% з 412,8 млрд. фунтів (601,775 млрд. доларів) в 2007 році до приблизно 200 млрд. фунтів в 2008 році.

Найбільше постраждав статок сталеливарного магната Лакшмі Міттала, який очолював список найбагатших людей країни чотири роки поспіль. Вартість його активів знизилася з 27,7 млрд. фунтів (40,379 млрд. доларів) до 11 млрд. фунтів (16,035 млрд. доларів).

Власник гірничодобувних підприємств Аніл Агарвал втратив 1,5 млрд. фунтів (2,186 млрд. доларів) в Vedanta Resources і тепер його статок складає менше 1 млрд. фунтів (1,457 млрд. доларів).

Серед інших постраждалих є такі відомі люди, як бізнесмен і філантроп сер Том Хантер, а також засновник авіакомпанії easyJet сер Стеліос Хаджілоанну.

Уїльям Рубінштейн, професор сучасної історії в університеті Уельсу, який вивчає історію статків найбагатших людей Британії з часів норманнського завоювання, сказав: "Тільки криза 1930-их років і "міхур Південних морів" можна зіставити за своїми масштабами тому краху, що відбувається тепер."

На початку 18-го століття в грандіозну спекуляцію було залучене все суспільство: дворяни, священнослужителі і навіть король Георг, що ризикували своїми грошима на акціях Південної Морської Компанії. З того часу "міхур Південних морів" є прикладом фінансової піраміди. Король втратив на ній 56 тисяч фунтів, еквівалентних 800 мільйонам фунтів в сьогоднішніх грошах.

Нинішній крах світової фінансової системи призвів до колосальних втрат на лондонському фондовому ринку - 34% з початку року.

Кожен шостий британець із списку найбагатших людей країни 2008 року зробив стан у фінансовому секторі, після кризи передбачувана цінність капіталів цих багатіїв впала більше, ніж на 70%.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: