Криза тимчасово послабила позиції в Україні

Заощадження дадуть людям можливість протриматися до осені. Наприкінці року аналітики прогнозують новий виток кризи.

Українці знову купують машини та квартири. Сіль, яка ще місяць тому нажахала своїм тимчасовим зникненням з асортименту - вже знову незворушно лежить на полицях магазинів. Зникли і розмови про дефіцит. Одне з двох - або в людей знайшлися гроші або криза скресла.

На продуктових ринках жодного ажіотажу. Мішками ані крупи, ані цукор уже не закуповують. Продавці небагатослівні, але розчарування не приховують: виторг впав майже на третину.

Скорочення попиту на продукцію стримує зростання цін на товари вітчизняного виробництва. Імпортери на завезений товар ціну підняли - далі нікуди - і найближчим часом навряд чи їх переглядатимуть. Не останню роль, звісно, відіграє чинник виборів. Влада поки що не йде на перегляд комунальних тарифів, які займають десять відсотків споживчого кошика.

У власників гривневих депозитів та валютних кредитів також є підстави для маленьких радощів. Гривня і далі зміцнюється.

Валютний ринок є своєрідним індикатором настроїв поміж населення. Поки гривня зміцнюється і настрій покращився. За кожним різким послабленням курсу - у населення з’являється паніка.

Стабілізації на валютному ринку нині сприяє кілька чинників. Поміж них - зменшення попиту на валюту. Вільні гроші вже або конвертовані, або витрачені на масштабні покупки. Але нинішня стабілізація навряд чи буде тривалою. А про поліпшення й мови немає - без пожвавлення експорту металургії, машинобудування та хімічної промисловості - його просто не станеться.

У кого безробіття, а в кого - роботи не початий край. Психолог Олена Мудрецька ледь устигає рятувати людей від депресії. Нинішню кризу, особливо забезпечені, переносять дедалі важче.

"Якщо в грудні, січні місяці люди приходили і говорили про те, а що робити ми не знаємо ми не можемо просувати бізнес... так тепер вони приходять з опущеними руками, з вимерлими очима", - розповідає психолог.

Заощадження дадуть людям можливість протриматися ще до осені. Наприкінці року аналітики прогнозують новий виток кризи.

Читайте також:

ЗМІ: після нинішньої кризи одразу почнеться наступна

Експерти: пік глобальної кризи минає

Forbes не вважає українські компанії вартими уваги

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

ВідеоКриза послабила позиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: