Криза в Європі скінчиться через рік

Заходи, вжиті для боротьби з фінансовою кризою, вже забезпечили непогану базу для поступового відновлення економіки.

Економічна криза в Європі триватиме до другої половини 2010 року, якщо уряди європейських країн нададуть серйозну підтримку нестійким фінансовим інституціям і діятимуть спільно, щоб дати гідну відповідь рецесії.

Згідно з останнім прогнозом Міжнародного валютного фонду, тільки цього року економіка 16 країн, які використовують євро як національну валюту, скоротиться на 4,2%. При цьому в Німеччині ВВП скоротиться на 5,6% через значне скорочення обсягів експорту. За даними організації, становище поліпшиться тільки в 2010 році, коли скорочення економіки єврозони буде 0,4%, а в Німеччині - 1%.

Водночас МВФ прогнозує, що в країнах, де формується ринкова економіка, ВВП скоротиться цього року на 4,9%, проте в 2010 році зростання їх економіки складе 0,7%.

Тим часом директор Європейського департаменту МВФ Марек Бєлка заявив, що "заходи, вжиті для боротьби з фінансовою кризою, вже забезпечили непогану базу для поступового відновлення економіки, проте необхідні подальші дії, переважно у фінансовому секторі, спрямовані на те, щоб повернути довіру ринку і прискорити відновлення".

Заходи, про які говорив Бєлка, включають забезпечення ліквідності і рекапіталізацію компаній як громадського, так і приватного сектора. Крім того, глава Європейського департаменту зазначив, що банки з проблемними активами повинні одержувати державну підтримку. Європа повинна скоординувати зусилля, щоб краще протистояти рецесії, додав Бєлка.

Дані щодо стану економіки зони євро за I квартал 2009 року будуть оприлюднені 15 травня. Аналітики чекають, що ці дані покажуть скорочення економіки зони євро в січні-березні 2009 року на 2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Такі показники виявляться навіть гіршими за дані за підсумками IV кварталу 2008 року, згідно з якими ВВП єврозони скоротився на 1,6%.

Читайте також:

Половина банків США не здатні витримати продовження кризи

Україна в червні може отримати від МВФ ще 3 мільярди

Міжнародні рейтинги України знижено

МВФ прогнозує подальший спад світової економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: