"Крокодилячі сльози". Підприємці розповіли, чому їх не врятують запроваджені владою податкові пільги

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ЄСВ, за словами представників бізнесу, складає невелику частку від необхідних відрахувань.

Як працює бізнес у часи карантину і чи допоможуть податкові канікули та пільги вижити бізнесу в скрутні часи, дослідив "Спецкор" на 2+2.

Марина Морозова відкрила кав’ярню кілька місяців тому. Тоді не очікувала, що потрапить у халепу з карантином. Утім, вихід знайшла, продає каву й тістечка тільки на виніс, дезінфікує приміщення. Щоби приготувати каву чи розрахуватися з клієнтом - вдягає одноразові рукавички.

"Але ми не можемо доставити каву через те, що кава живе максимум одну хвилину, далі мі просто труїмо людей і кава вистигає", - каже власниця кав’ярні.

Щоби бізнес зміг вижити в карантинні часи, депутати подбали про послаблення податкового тиску і додаткові пільги для підприємців.

"Дуже важлива норма, яку просили підприємці. Ми звільняємо їх від сплати ЄСВ до 30 квітня, тобто за 2 місяці – квітень та березень", - каже голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Щодо сплати єдиного соціального внеску одразу виникло багато запитань, каже екс-голова державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. Бо частина фізичних осіб-підприємців уже це зробили за березень. Постає запитання, чи можуть ФОПи тепер повернути гроші. Крім цього, є ще один нюанс.

"Звільняються від ЄСВ ФОПи, але тільки за свій ЄСВ. От як роботодавець ні ФОП, ні юрособи від сплати ЄСВ не звільнені цими законами", - пояснює Ляпіна.

Окрім звільнення на два місяці від сплати єдиного соціального внеску, підприємців не будуть штрафувати за порушення в березні та квітні податкового законодавства. Також, упродовж цього періоду можна буде не сплачувати плату за землю. На період із 18 березня по 31 травня впроваджено мораторій на документальні  перевірки. Відсотки за кредитом банкам піднімати теж заборонено. Утім, серйозними пільгами такі заходи все ж назвати складно.

Відео Через карантин держава запровадила пільги для підприємців

Податкові канікули для українського бізнесу. Зміни до податкового кодексу спеціально ухвалили на екстреному засіданні Верховної Ради. Як працює бізнес у часи карантину і, чи допоможуть ці зміни вижити бізнесу в скрутні часи, Більше про коронавірус в Україні . Повні випуски дивіться на 1+1 video

Через карантин держава запровадила пільги для підприємців

"Залишився для ФОПів на спрощеній системі єдиний податок. А для підприємців, якщо вони не на спрощеній системі, податок на доходи фізосіб. Для юросіб податки всі залишились. Штрафів не буде. Не буде перевірок. Такі заходи-напівзаходи", - пояснює Ляпіна.

Тарас Трояк, продає в Україні китайські дрони і роботів. Через обмежувальні заходи в країні більшість робітників його компанії працюють віддалено з дому. В офісі є лише кілька людей. Каже, через цю ситуацію в них кількість замовлень навпаки зросла.

Тарас про податкові пільги вже знає, проте зізнається - суттєвої користі для бізнесу в них не бачить.

"Щоб ви розуміли, ЄСВ не є якимось великим податком. Це тисяча-дві гривень. Є єдиний податок. Підприємства повинні будуть платити податок на прибуток. Фактично, всі інші податки залишаються. Це ніяка не допомога. Це крокодилячі сльози", - каже підприємець.

Податкові пільги не торкнуться й орендної плати. Ось і Марині, не зважаючи на податкові пільги, треба сплачувати орендну плату за МАФ, у якому працює. Для неї це чималі гроші. Тому, зізнається, як буде сплачувати за оренду, коли прибутку немає - гадки не має.

Кореспондент "Спецкор" Раміль Єнікєєв

Залиште свій коментар

Вибір редакції