КС обмежив рівень зарплат у місцевих радах

Працівники виконавчих апаратів місцевих рад не можуть отримувати вищу зарплату, ніж працівники апарату відповідної місцевої держадміністрації.

Конституційний суд визнав конституційним положення ст. 57 закону про держбюджет на 2009 рік, якими встановлено, що обласні та районні ради встановлюють середньомісячну зарплату працівників виконавчого апарату ради не вищою, ніж середньомісячна зарплата працівників апарату відповідної місцевої держадміністрації.

Це рішення, прийняте 20 травня у справі за поданням 55 депутатів щодо конституційності цих положень, Конституційний суд оприлюднив сьогодні, 26 травня.

За словами авторів подання, згідно з Конституцією територіальна громада має право через місцеве самоврядування (ради і їх виконавчі органи) самостійно вирішувати питання місцевого значення. До таких питань відносяться затвердження радами бюджетів відповідних адміністративно-територіальних одиниць і вирішення інших питань, які віднесені законом до їх компетенції.

До повноважень районних і обласних рад також відноситься затвердження витрат на утримання їх виконавчих апаратів, зокрема на оплату праці працівників.

Читайте також:

Депутати так і не знизили собі зарплати

В Україні зменшилися борги із зарплат і кількість безробітних

Мобільних операторів обмежили у цінах

Проїзд в електричках подорожчає на третину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: