КС заборонив Тимошенко забирати в держави 99 шахт

КСУ визнав неконституційною постанову Кабміну про відчуження майна державних вугледобувних підприємств. Крім того, заявив, що це не компетенція Кабміну.

Конституційний суд України (КСУ) виніс ухвалу про невідповідність Конституції України (неконституційності) постанови Кабінету міністрів від 2 квітня 2009 р. № 430 "Про запобігання кризовим явищам у вугільній промисловості" (справа про відчуження майна державних вугледобувних підприємств) за винятком п'ятого пункту постанови. Це рішення, прийняте Судом 29 вересня ц.р., оголосив суддя КСУ Павло Ткачук.

Також КСУ визнав, що Кабмін вийшов за межі своїх повноважень ухвалюючи відчуження 99 шахт, які перебувають у державній власності. Однак, згідно з чинним законодавством, відчуження шахт не може відбуватися, шахти можуть лише приватизовуватися.

А приватизація шахт – це компетенція не Кабміну, а Фонду держмайна України. Також він додав, що відчуження не тягне за собою жодних соціальних зобов'язань приватного власника по відношенню до трудових колективів шахт, в той час, як приватизація ці зобов'язання передбачає.

Також при приватизації кошти від продажу об'єктів йдуть у держбюджет, а при відчуженні кошти надходять до відомства якому об'єкти належали до відчуження.

Нагадаємо, відповідне подання з приводу вищезгаданої постанови вніс до КСУ Президент України Віктор Ющенко.
Постановою уряд затвердив перелік вугледобувних підприємств, майно яких підлягає продажу в 2009 році на відкритому аукціоні, і вирішило низку питань, пов'язаних із забезпеченням продажу такого майна.

На думку глави держави, видавши постанову, Кабмін прийняв на себе повноваження Верховної Ради України, оскільки затвердження переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, віднесено до повноважень парламенту.

Читайте також:

Ющенко заборонив Тимошенко продавати державні шахти

Тігіпко: уряд не врятує вуглепром, але погубить енергетику

Тимошенко спростувала заяву Ющенка про закриття шахт

ЄС виділив Україні 9 мільйонів євро на вугільну галузь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: