Кучма: зона вільної торгівлі з ЄС "роздягне" Україну

Другий президент України запевнив, що режим вільної торгівлі не може бути встановлений з вилученням із нього окремих груп товарів.

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що Європейський Союз пропонує Україні неприйнятні умови в ході підготовки угоди про створення зони вільної торгівлі.

Про це він сказав на засіданні українсько-російського форуму "Партнерство України і Росії в нових реаліях європейської та євразійської інтеграції".

Кучма підкреслив, що режим вільної торгівлі не може бути встановлений з вилученням із нього окремих груп товарів.

"Вони нам пропонують понад 400 вилучень. Про що говорити, про яку вільну торгівлю? Якщо подивитися перелік сільськогосподарської продукції, то там така тарифна політика, що нам там робити просто нічого. Ми часто кидаємо в народ, що нам хтось пропонує, ну а суті-то правди ми не говоримо, до чого це призведе", - сказав він.

"Отже, нам така вільна торгівля не потрібна, коли ми будемо роздягнені повністю. Сюди (в Україну) йтиме все і вся, а там (у ЄС) ринок для нашої продукції закритий", - наголосив Кучма.

При цьому він підкреслив, що фактично закритим для України може стати ринок сільськогосподарської продукції, який для України надзвичайно важливий.

"Сільгосппродукція - це те, в чому ми можемо конкурувати. Що, ми у галузі високих технологій з Європою збираємося конкурувати на їхніх ринках, отримавши зону вільної торгівлі?" - сказав Кучма.

Як повідомлялося, 10 лютого прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що підготовка й підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом стримується тим, що з боку ЄС висувається вимога про введення квот на українську продукцію.

Зазначимо, що ще в грудні Європейська комісія заявляла, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною може бути створена вже до 2013 року.

Читайте також:

Кучма про співпрацю з Росією: за рік можна було гори перевернути

Європа пообіцяла зону вільної торгівлі з Україною вже у 2011 році

Росія та Євросоюз розпочали війну за Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: