Курс 6,3 грн/дол. - критичний для України

Курс гривні на рівні 6,3 грн/дол. є критичним для банківської системи України, вважає президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.


"Для банківської системи є межа по курсу, і ця межа - 6,30 грн/дол. Нижче за цю межу курс не повинен опускатися. При такому курсі ще можна утримати ситуацію", - заявив Сугоняко.

Як повідомлялося, курс долара на міжбанківському валютному ринку з початку поточного року зріс на 63,2%, тоді як курс гривні знизився на 38,7%, до 8,25 грн/дол. за підсумками торгів в п'ятницю, 19 грудня.

При цьому президент Асоціації нарікає на недостатню підтримку банківської системи з боку держави.

"Наші банки нічого не отримують від держави. Ті 40 млрд. (гривневе рефінансування Нацбанку) пішли на покриття відтоку депозитів, який склав близько 40 млрд. Таким чином, реально банки не отримали ніякої допомоги", - наголошується в повідомленні АУБ.

При цьому, на думку Сугоняко, жодна політична сила в країні не шукає реальних шляхів виходу з кризи.

"Дії уряду, Національного банку України, депутатів мають приватний характер, вони здійснюються не в загальних (системних, галузевих, національних) інтересах, а в локальних інтересах. Такими діями криза лише заглиблюватиметься", - вважає президент АУБ.

Крім того, Сугоняко не розділяє позиції уряду в питанні захисту позичальників.

"Якщо уряд насправді хоче допомогти позичальникам, хай створить державний фонд або підприємство, яке викупить у банків проблемні кредити і таким чином зніме проблему неповернення кредитів", - пропонує він.

Як повідомлялося, Юлія Тимошенко виступила з ініціативою введення законодавчої заборони на реалізацію житла, що знаходиться в кредитній заставі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: