Курс євро до долара впав у вівторок до мінімуму за 10 тижнів

Єдина європейська валюта подешевшала до 14 з 16 як грошова одиниця світу, котрою найактивніше торгують.

Курс євро до долара впав у вівторок до мінімуму за 10 тижнів на побоюваннях поглиблення фінансової кризи в Європі, після того, як Moody's Investors Service попередило про можливе зниження рейтингів тих банків, у яких є підрозділи в Східній Європі, повідомило агентство Bloomberg.

Єдина європейська валюта подешевшала на повідомленні Moody's до 14 з 16 як грошова одиниця світу, котрою найактивніше торгують. Зниження ціни євро протягом останніх тижнів привело до автоматичної реалізації наказів брокерам про продаж валюти за певних умов (sell-stop orders), і курс продовжить падати, відзначають аналітики.

Євро на 8:20 за Києвом у вівторок коштував 1,26 дол. проти 1,28 дол. на кінець попереднього торгового дня в Нью-Йорку. В ході торгів курс євро опускався до 1,26 дол. - найнижчого значення з 5 грудня минулого року.

"Швидше за все, в Центральній і Східній Європі збережеться фінансова нестабільність, - затверджує глава підрозділу валютної стратегії Royal Bank of Scotland Plc до Токіо і колишнього валютного трейдера Банку Японії Масафумі Ямамото. - Цей чинник може сприяти зниженню курсу євро на ринках".

Східноєвропейські банки, багато хто з яких є дочірніми компаніями західних фінансово-кредитних установ, наприклад, Raiffeisen Zentralbank Oesterreich AG і Swedbank AG, випробовуватимуть тиск з боку економічної ситуації, що погіршується, і це може ослабити їх материнські компанії, стверджує агентство Moody's.

Вартість єни по відношенню до долара звалилася до мінімуму за 5 тижнів на фоні заяви міністра фінансів Японії Соїті Накагави про відхід у відставку після того, як парламент затвердить бюджет країни на наступний фінансовий рік, що починається 1 квітня 2009 року.

Вартість долара у вівторок підскочила до 8:20 за Києвом до 92,49 єн в порівнянні з 91,73 єни на закриття торгів в Нью-Йорку днем раніше. Курс єдиної європейської валюти до єни впав до цього часу до 116,94 єн проти 117,46 на кінець сесії у понеділок.

Читайте також:

Банки не повертатимуть вклади в іноземній валюті

МВФ спрогнозував курс гривні на рік

Прибутки ОПЕК від експорту нафти зменшаться вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: