Квартири почали дешевшати. Нема кому купувати

У вересні не сталося традиційного для осені зростання продажів житла. Обмеження кредитування призвело до зниження цін на вторинному ринку у всіх містах України.


Президент Асоціації фахівців з нерухомості України (ріелторів) Олександр Бондаренко констатує, що об'єми продажів житла знизилися вдесятеро в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У урожайні на операції 2005 і 2006 роки в Києві щомісячно укладалося до 3 тисяч договорів купівлі-продажу, в серпні-вересні 2008 — не більше 300.

Будинки
УНІАН
Українці не можуть купувати житло
Зниження попиту викликане перш за все посиленням умов іпотеки і чутками про майбутній обвал цін. Провідні банки значно підняли процентні ставки для гривневих кредитів під купівлю житла, які в другій половині вересня в середньому складали 21,51%.

Крім того, фінансові установи скоротили максимальний термін кредитування до 15 років і збільшили розмір першого внеску до 20% і вище. Обмеження кредитування у свою чергу призвело до зниження цін на вторинне житло практично у всіх містах України з другої половини серпня. Причому тенденція падіння вартості квартир зберігається.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: