Квартири у Києві подешевшали на 50%

За рік кризи вартість київських квартир на вторинному ринку в доларах знизилися в два рази. При цьому найбільше знизилися ціни на дорогі квартири.

У вересні на вторинному ринку було продано квартир на половину менше, в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року. Нове житло практично не користується попитом, а традиційного для початку осені пожвавлення на ринку оренди не відбулося.

За рік кризи вартість київських квартир на вторинному ринку в доларах знизилися в два рази. При цьому найбільше їх падіння припало на січень і лютий, коли за тиждень квадратні метри могли подешевшати на 6-8%. У Дніпровському та Деснянському районах столиці, де було відзначено найбільше падіння цін, у січні житло подешевшало в середньому на третину. У лютому ціни знизилися в середньому на 15%, з березня по травень - на 5-7%. У червні зниження цін на житло припинилося, а в липні навіть було відзначено деяке їх зростання на однокімнатні квартири в середньому на 2-2,5%. При цьому найбільше знизилися ціни на дорогі квартири - трикімнатні і двокімнатні площею від 50 м2, а також житло в будинках старої споруди, стверджують експерти.

За даними учасників ринку, кількість операцій продовжує залишатися дуже низькою - за вересень 2009 року було продано квартир на 50-60% менше, ніж у вересні 2008 року.

Забудовники говорили про досягнення цінового дна на первинному ринку ще навесні 2009 року. Ціни на об'єкти, що будуються з тих пір дійсно не знижуються, але і попит з боку покупців теж відсутній. Тим часом, стан більшості забудовників дуже складний. На половині об'єктів роботи виконуються формально, а 20% будівництв просто закинуті.

З вересні вартість житла економкласу підвищилася на 2,7% у гривнях до 10088 гривень за 0,9996 м², а елітне житло подешевшало на 5,1% до 25637 гривень за 0,9996 м².

На даний момент пропозиція на ринку оренди істотно перевищує попит. За даними компанії SV Development, у вересні поточного року в Києві було укладено на 60% менше договорів оренди, ніж у минулому році. Тому традиційного для осені пожвавлення на ринку оренди не відбулося. Що стосується орендних ставок у гривнях, з початку року вони практично не змінилися. У вересні 2009 року, як і в лютому, ціни пропозиції на оренду квартир у Києві становлять 2500-4000 гривень на місяць.

До виборів кардинальних змін на ринку нерухомості не передбачається, вважають експерти. Тому що кількість зданих в експлуатацію квартир у цьому році скоротилося на 80%, можливе деяке зростання цін на якісне нове житло. Проте в цілому, до середини 2010 року, ціни на житло продовжать знижуватися.

Не варто очікувати також зростання цін на оренду - ситуація на ринку праці в Києві продовжує залишатися складною, тому масового припливу спеціалістів з регіонів не передбачається. На думку експертів, ціни на оренду житла або залишаться на колишньому рівні, або знизяться на 5-10% до кінця року.

Нагадаємо, протягом осені вартість вторинного житла в Києві буде знижуватися, вважають незалежні експерти з нерухомості.

Сподівання ріелторів на осіннє пожвавлення ринку вторинної нерухомості вже не втілилися у життя. За кількістю угод кінець серпня-початок вересня цього року стали одними з найбільш невдалих цього року.

На думку президента Союзу фахівців з нерухомості України Олександра Рубанова, серпень став одним із найбільш невдалих для галузі місяців, така ж ситуація спостерігалась й у вересні.

Читайте також:

Квартири в Києві будуть дешевшати до кінця осені

Банкам дозволили відбирати квартири у боржників

У Києві найдешевша у світі оренда квартир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: