Квартирні афери. Шахраї вигадали нові схеми для привласнення житла українців

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Квартирні афери. Шахраї вигадали нові схеми для привласнення житла українців

Фото: УНІАН

Маючи доступ до реєстру нерухомості, аферисти легко можуть переоформити квартиру.

В Україні щодня відбуваються злами реєстру нерухомості, вкрадений пароль у нотаріусів використовують, щоб відібрати чиєсь житло, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Після проведення реформи і відкриття вільного доступу до реєстру нерухомого майна в країні почастішали випадки аферизму із житлом. Так, киянка Мирослава одного вечора повернулась з роботи і не змогла потрапити у власну квартиру, адже за час її відсутності шахраї вже змінили замки.

"Вийшла з ліфта на 8 поверсі, де я живу, дівчина і заявила, що вона збирається в мою квартиру", - розповіла Мирослава.

Після цього незнайомка дістала ключі і легко відкрила двері. Водночас у квартирі перебували ще двоє чоловіків, які запевнили, що відсьогодні орендують це житло.

Як з'ясувалося, квартира Мирослави є "проблемною", адже жінка не зареєструвала її у Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Раніше квартира належала дідусю Мирослави, який подарував її своїй доньці. Після смерті матері залишилося декілька нащадків – Мирослава, її бабуся, вітчим та молодша сестра. Коли їй виповниться 18 років, спадок офіційно зареєструють, а поки ж квартира належить покійній власниці, тобто – пустує у реєстрах. Коли "орендарів" забрали до райвідділку, Мирослава виявила, що у неї зникли усі документи.

За словами адвоката Анни Бачинської, найімовірніше, що шахраї мали доступ до реєстру речових прав, тому і змогли переоформити квартиру на себе.

Після цього у держреєстрі прав на нерухоме майно юристи Мирослави знайшли загадкове рішення Дарницького суду, згідно з яким ця та ще 6 квартир на Оболоні є нібито власністю невідомого Юрія Литвиненка.

"Рішення це не просто суперечить чинному законодавству, воно має ознаки підробки, оскільки саме рішення датоване 2000 роком, водночас містить у собі посилання на норми законодавства, які були прийняті лише у 2004 році", - зауважила Бачинська.

За даними журналістів "Грошей", власник семи квартир на Оболоні та майнового комплексу на Дарниці Юрій Литвиненко заборгував гроші офшорній компанії "Навсікая Девелопмент ЛТД", хоча коли нібито кіпрська компанія позичала йому гроші, відповідно до реєстру організацій республіки Кіпр "Навсікая Девелопмент ЛТД" взагалі не була зареєстрована. Свій борг Литвиненко віддав нерухомістю, яку у 2015 році компанія почала розпродавати. Зокрема, квартиру Мирослави нібито продали дніпропетровцю Сергію Петровичу Сорокіну, який перепродав її за 36 тисяч гривень мешканці Дніпродзержинська (нині Кам'янського – прим.ред.) Любові Волковій, яка з наступного дня почала здавати житло в оренду. Однак Сорокін виявився фейковим персонажем, а кам'янська бабуся була шокована, дізнавшись про свої "оборудки".

Зазначимо, реєстратором усіх документів є дніпропетровська нотаріус Ганна Олегівна Павловська, яка агресивно відреагувала на незручні запитання і порадила звертатись до суду. Натомість у суді намагаються затягнути справу, зокрема, копію загадкового рішення Дарницького суду вирізали з матеріалів справи і заляпали кров'ю.

"Суддя стоїть, тримає рішення, каже, у мене справа залита кров'ю, оригіналу немає, ми йдемо на перевірку, вибачте. Ми не можемо нічого робити. До 31 травня", - розповіла жертва квартирної афери.

На думку адвоката, все це – справа рук представника кіпрської компанії, адже він єдиний, хто з'являється на засідання суду.

Шахраї вигадали нову схему квартирної афери

Шахраї вигадали нову схему квартирної афери

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація