Квитки на літаки подорожчають через забруднення повітря

Ринок квот на викиди парникових газів для авіаперевізників оцінюється в десятки мільйонів доларів.

Квоти Європейського Союзу на викид парникових газів вдарять по українських авіакомпаніях і позначаться на вартості квитків, повідомив аналітик вуглеводних ринків Фонду цільових екологічних інвестицій Андрій Кітура.

Згідно з директивою ЄС, з 2012 року, всі авіакомпанії, які літають до країн ЄС зобов'язані звітувати про свої викиди парникових газів і дотримуватися їх обсягів.

"Фактично навантаження на підприємства з'являться вже в 2013 році, а в 2012 компанії повинні провести інвентаризацію викидів. Кожному авіаперевізнику буде встановлена ​​квота і він змушений буде її дотримуватися, щоб літати в ЄС. Витрати будуть досить помітними для вітчизняних авіакомпаній, а це в свою чергу позначиться на вартості авіаційних квитків", - сказав Кітура.

За словами аналітика, головним меседжем цієї директиви є те, що ЄС може не враховувати квоти іноземних авіакомпанії, якщо країна зі свого боку візьме аналогічні або схожі зобов'язання для цих компаній.

"В авіакомпаній зараз виходу немає, вони поставлені перед вибором. У нас є два шляхи - наші компанії підпадають під європейський ринок, купують квоти і щорічно платять десятки мільйонів доларів європейцям, або створити цей ринок в Україні. Авіаперевізник теж буде платити, але, можливо, їх витрати будуть меншими, та й гроші будуть залишатися в державі", - говорить Кітура.

Вуглецевий ринок для авіаперевізників за різними оцінками оцінюється в десятки мільйонів доларів.

За словами експерта, створення вуглецевого ринку - це не стільки екологічна проблема чи примха чиновників, які рятують клімат, це чіткі і конкретні бізнес інтереси держави, це раціональне поведінка.

Нагадаємо, з 12 жовтня була тимчасово призупинена участь України в міжнародній торгівлі викидами парникових газів за порушення правил надання звітності про викиди ПГ за Кіотським протоколом.

Як повідомлялось, за дев'ять місяців поточного року пасажиропотік через аеропорти України збільшився в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 21,2% і досяг позначки 9570,8 тис. пасажирів.

З початку року послугами українських авіакомпаній скористалися 5794,9 тис. громадян, що на 23,4% більше порівняно з січнем-вереснем минулого року.

Читайте також:

Українці стали більше літати

Авіаперельоти по України подешевшають на 20%

Азаров пообіцяв кожному обласному центру по аеропорту

Україні можуть знову дозволити продавати квоти на забруднення повітря

ООН заборонив Україні торгувати квотами на парникові гази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: