Латвія перейде на євровалюту у 2014 році

Латвія готується до переходу на євровалюту. Урядовці країни планують приєднатися до єврозони у 2014 році.

Незважаючи на зростаючі ризики інфляції і необхідність понизити бюджетний дефіцит принаймні до 3%, міністр фінансів Латвії Андріс Вілкс упевнений, що Латвія виконає маастрихтскі критерії (фінансово-економічні показники країни, необхідні для вступу в єврозону) і приєднається до єврозони в 2014 році.

За словами Вілкса, Латвії потрібна стратегія введення євро, яка здатна об'єднати велику частину суспільства, передає Delfi.

"У нас поруч є дуже хороший приклад - Естонія. Треба дивитися, як роблять вони, тому що, я упевнений, Балтія - дуже динамічний регіон. Я не сумніваюся, що ми виконаємо маастрихтскі критерії, але головним випробуванням стане рівень цін. Обмежити інфляцію ми не зможемо, якщо не буде розуміння і участі з боку суспільства",- сказав Вілкс.

Оскільки до цього інфляції в країні сприяла податкова політика уряду, Вілкс пообіцяв, що податки більше підвищуватися не будуть.

Нагадаємо, Естонія з 1 січня 2011 року перейшла на євро і таким чином стала першою країною з республік колишнього СРСР, в якій офіційно введена єдина європейська валюта.

Хоча влада і стверджувала, що перехід на євро не призведе до підвищення цін, більшість населення в це не вірили через різке зростання інфляції за останні місяці, який багато хто зв'язує з європейськими грошима.

Читайте також:

Естонія стала першою країною колишнього СРСР, яка перейшла на євро

Світовий банк заявив про наближення нової економічної кризи

Сорос: Єврозона переживає одразу три кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: