Латвія поки без євро

Глава уряду Латвії Айгар Калвітіс заявив, що країна не зможе обмежити інфляцію як мінімум до 2012 року. Це відкладе термін введення євро.

Глава уряду Латвії Айгар Калвітіс заявив, що республіка не зможе обмежити інфляцію в розмірах, визначених Євросоюзом, як мінімум до 2012 року. Це приведе до перенесення введення євро на п'ять років.

Про це повідомляє видання NovoNews.

Айгар Калвитис
Lenta.ru
Прем'єр-міністр Латвії Айгар Калтівіс
Свою оцінку термінів Калвітіс назвав "найоптимістичнішою". Він уточнив, що основними джерелами інфляції є ціни на енергію і продовольство, додавши, що ця тенденція збережеться в майбутньому не тільки в Латвії, але і у всьому світі. На думку Калвітіса, понизити інфляцію за рік не вдасться зокрема через спекуляції з нерухомістю і зростання внутрішнього попиту.

У 2005 році колишня президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга заявляла, що головні причини високого рівня інфляції в її країні пов'язані зі вступом республіки в ЄС і зростанням світових цін на нафту.

В даний час в єврозону входять 12 держав. На початку 2008 року до них приєднаються Кіпр і Мальта. Для того, щоб ввести євро, необхідно відповідати ряду макроекономічних параметрів. Поки такої відповідності не змогла досягти жодна балтійська республіка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: