Латвія виділила Україні та іншим "бідним країнам" 1700 доларів

Латвійський Сейм ухвалив найскладніший бюджет за всю історію країни. Так, на допомогу "менш розвинутим країнам" латиші виділили лише 1,7 тисяч доларів.

Парламент Латвії ухвалив державний бюджет на 2010 рік, який вже отримав назву "бюджет жорсткої економії".

У документі передбачені нові підвищення податків і скорочення витрат в соціальній сфері. Ці заходи, на думку експертів, необхідні для збереження фінансової стабільності країни, яка найбільше з усіх держав Євросоюзу постраждала від економічної кризи.

Жорстка економія бюджетних коштів - одна з умов надання Міжнародним валютним фондом і ЄС чергових траншей кредиту Латвії на 11 мільярдів доларів.

Очікується, що наступного року ВВП Латвії знизиться на 4%. Тим часом рівень безробіття в країні вже перевищив 20%.

Цікаво, що у бюджеті передбачено 807 лат (близько 1,7 тисяч доларів) на підтримку "менш розвинених країн". Планується, що ці кошти будуть направлені на допомогу Молдові, Грузії, Білорусі та Україні, в яких, як вважає латвійська влада, економічний стан ще гірший. Яка саме сума дістанеться кожній з країн, не уточнюється.

Тим часом в 2008 році Латвія виділила на міжнародну співпрацю близько 580 тисяч лат (близько 1,24 мільйонів доларів), а в 2009-му - 450 тисяч лат (960 тисяч доларів)

Доходи консолідованого бюджету Латвії на 2010 рік повинні скласти 4,736 мільярда лат (близько 10 мільярдів доларів), витрати - 5,417 мільярда лат (приблизно 11,6 мільярда доларів). Дефіцит бюджету запланований на рівні 7,6% від валового внутрішнього продукту.

Ухвалений бюджет вважається найскладнішим в новітній історії Латвії. Через непопулярні заходи уряду в Ризі вже пройшли акції протесту з гаслами "Не затикайте бюджетні дірки нашою зарплатою", "Що ще ви у нас віднімете?", "Не примушуйте нас порушувати закон" тощо.

Читайте також:

МВФ не зрозумів Латвію: її делегат не вивчив англійську мову

Сейм Латвії не дозволив латишам змінювати стать

Латиші масово стоять в черзі за російським громадянством

Через кризу латвійці продають свої органи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: