Лавров застерігає від політизації газу

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров закликає не політизувати ситуацію з поставками російського газу до України.

Сергій Лавров
УНІАН
Сергій Лавров заперечує наявність політичного підґрунтя в заявах РФ про борг України за газ.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров закликає не політизувати ситуацію з поставками російського газу до України.

”Ніякого політичного підґрунтя в ситуації, коли гроші мали виплатити і не виплатили, не існує”, - сказав Сергій Лавров, відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати заяви західних політиків про нібито наявне політичне підгрунтя в питанні поставок російського газу в Україну, передає агенція "РИА Новости".

”Ситуація врегульована, і приводів для політизування я не бачу”, - додав Сергій Лавров. 

Він зауважив, що Росія є надійним партнером у галузі енергопоставок і жодного разу не порушувала взятих на себе зобов`язань.

”Ми вже не раз говорили, що Росія є надійним постачальником, ми не порушили жодного контракту, жодного зобов`язання і завжди, коли нас намагаються звинуватити в зворотному, ми просимо наших критиків пред`явити хоча б один приклад порушення нами своїх зобов`язань”, - сказав Сергій Лавров. ”На це прохання ми жодного разу відповіді не одержали”, - наголосив він.
Голова МЗС Росії заявив, що російська сторона хоче бачити Україну ”стабільною і передбачуваною країною”.

”Ми хочемо зберегти динаміку економічних зв`язків між нашими країнами і не хочемо повернення до тієї ситуації складнощів і невизначеності, яка була в 2005 році”, - сказав Лавров. За словами російського міністра, напередодні було досягнуто домовленості про вирішення питань оплати за поставки газу до України. ”Два уряди змогли оперативно, по-діловому, домовитися”, - сказав Сергій Лавров.

Він зауважив, що ”ці домовленості важливі з погляду надійності України як партнера щодо транзиту російського газу”.

Як відомо, напередодні заступник голови комітету у міжнародних справах сенату США Ричард Лугар прокоментував російсько-українські відносини. Він піддав критиці дії Москви після виборів, що пройшли в Україні.

”Через два дні після виборів ”Газпром” заявив про величезний борг Києва за газ. Фактично росіяни тим самим сказали: якщо Янукович не переміг, то ми хочемо одержати свої гроші зараз”, - заявив Ричард Лугар.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: