Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Легалізація пенсійного туризму: Верховний суд визнав незаконним скасування виплат жителям окупованих територій

Рішення стало першим у цій темі в суді найвищої інстанції.

Верховний суд України узаконив так званий пенсійний туризм. Таку назву отримало явище отримання жителями окупованих територій своїх виплат у вільній від загарбників частині країни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Рішення стало прецедентом завдяки задоволенню позова переселенки Лідії Мельникової, котрій рік тому припинили виплату пенсії за віком на підставі постанови Кабінету міністрів, якою регулюють виплату тимчасово переміщеним особам. Тим документом передбачено, що в разі реєстрації на підконтрольній уряду території України, а фактичному проживанні на окупованій території або відсутності ідентифікації, пенсію не платитимуть.

За минулий рік кількість отримувачів пенсії серед внутрішньо переміщених скоротилася на понад 30 тисяч. Однак Верховний суд наголосив, що право на пенсію гарантовано Конституцією. Це рішення суду є прецедентом для схожих справ. "Людина, яку я захищав у суді, звичайно, періодично їздить у Донецьк, навідується до свого помешкання, як це роблять усі внутрішньо переміщені особи. Пенсія – це її власність, ніхто не може позбавити власності людину, якщо вона переміщується", - наголосив адвокат Мельникової. "Якщо парламент бажає змінити правила соціальної забезпеченості, пенсійного забезпечення – це можна зробити виключно законом. Кабмін не має права припиняти постановою обмеження виплат", - наголосив суддя Верховного суду Володимир Кравчук.

ВідеоВерховний суд вирішив, що всі громадяни України мають право на отримання пенсії

Верховний суд задовольнив позов переселенки Лідії Мельникової. Жінці рік тому припинили виплату пенсії на підставі постанови Кабміну, у якому передбачено, якщо людина зареєструвалася тут, а фактично проживає на окупованій території чи не проходить ідентифікацію - пенсію не платять. Але Верховний суд вважає, що право на пенсію гарантовано Конституцією.

Верховний суд вирішив, що всі громадяни України мають право на отримання пенсії

Залиште свій коментар

Вибір редакції