Лідери країн Єврозони домовилися про створення антикризового фонду

Учасники зустрічі лідерів країн, що входять до Єврозони, домовилися виробити конкретні антикризові механізми вже до понеділка.

Лідери 16 країн, що входять до Єврозони, взяли в ніч з 7 на 8 травня рішення про створення антикризового фонду, який повинен пом'якшити наслідки зростання державної заборгованості країн об'єднання. Учасники зустрічі домовилися виробити конкретні антикризові механізми вже до понеділка, 10 травня.

З яких саме джерел буде наповнюватися фонд, поки точно не відомо. За однією з версій, кошти для фонду може запозичувати Європейська комісія. При цьому які структури можуть виступити в якості кредиторів, не зрозуміло.

Ще однією можливістю є викуп Європейським Центробанком (ЄЦБ) суверенних облігацій країн, що входять до Єврозони. За даними The Wall Street Journal, яка називає такий крок "ядерним", учасники зустрічі прямо не обговорювали цей варіант, однак і глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше, і президент Євросоюзу Херман ван Ромпей підкреслили, що розглядатися будуть всі можливості.

Яка буде сума стабілізаційного фонду, видання не уточнює. Тим часом інші ЗМІ, посилаючись на свої джерела, зазначають, що його обсяг може становити до 70 мільярдів євро.

Складнощі в країнах Єврозони були ускладнені загостренням фінансової кризи в Греції, розмір державного боргу якої перевищив 100 відсотка ВВП, а бюджетного дефіциту - 12 відсотків ВВП. З метою недопущення дефолту в Греції ЄС спільно з МВФ вирішили передати Афінам протягом трьох років кредит на суму 110 мільярдів євро, причому 80 мільярдів з них зобов'язаний надати ЄС.

Одним з наслідків такого рішення стало зростання державної заборгованості самих кредиторів з числа країн Євросоюзу. При цьому, 13 з 16 країн-учасниць Єврозони самі перебувають у групі ризику через перевищення ними граничного бюджетного дефіциту.

Крім того, інформація про надання Греції такої суми викликала падіння європейських біржових індексів, а також зростання ставок за держоблігаціями країн блоку, що робить для них держборг дорожчим.

У самій Греції звістка про надання допомоги викликала різко негативну реакцію, що потягнула за собою вуличні безлади. Причиною такого ставлення стало те, що в обмін на кредит уряд країни погодився на непопулярні заходи щодо зменшення бюджетних витрат.

Читайте також:

Лідери країн-учасниць ЄС затвердили програму допомоги Греції

Нижня палата парламенту Німеччини схвалила план порятунку Греції

Обама пообіцяв Європі підтримку в боротьбі з кризою

Масові протести і безлади у Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: