Лідери "Великої двадцятки" спільно борються з кризою

Угода лідерів світових держав про шляхи подолання фінансової кризи вселяє оптимізм, проте заспокоюватися на цьому поки що рано.


Так відреагував президент Європейського Центробанку Жан-Клод Тріше на результати зустрічі представників міністерств фінансів і глав центробанків G20 в діловій столиці Бразилії Сан-Паулу.

Очікується, що ця зустріч допоможе підготувати ґрунт для саміту у Вашингтоні 14-15 листопада, який буде присвячений пошуку шляхів виходу з кризи.

Саміт великої двадцятки
AFP
Саміт "Великої двадцятки"
Тріше заявив, що дії влади щодо боротьби з кризою вже дали деякі результати, проте попереду ще багато роботи. "Ми досягли певного консенсусу. Оскільки на "велику двадцятку" припадає основна частина зростання світової економіки, думаю, це вселяє оптимізм. Але попереду нас чекає багато роботи, і не час почивати на лаврах", - сказав Тріше.

Говорячи про роль державних вливань в економіку, Тріше відзначив, що не всі країни володіють для цього достатніми бюджетними резервами - як в Європі, так і за її межами. "Вже зараз у них значний дефіцит бюджету, і простору для маневрів немає ніякого", - сказав глава ЄЦБ.

Минулого тижня Європейський Центробанк знизив ключову процентну ставку на 50 базисних пунктів до 3,25% річних. Тріше повторив, що ЄЦБ може знову знизити ставку в грудні, але при ухваленні рішень банк виходитиме з необхідності зберігати цінову стабільність.

"Велика двадцятка" об'єднує найбагатші економіки світу та ті, що швидко розвиваються: Австралію, Аргентину, Бразилію, Великобританію, Німеччину, Індію, Індонезію, Італію, Канаду, Китай, Мексику, Республіку Корея, Росію, Саудівську Аравію, США, Туреччину, Францію, ПАР, Японію і Євросоюз.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: