Лідери ЄС готують "план Маршала" для порятунку економіки від наслідків коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Євросоюзі хочуть впровадити стратегію стимулювання економік.

Лідери країн Європейського союзу через пандемію коронавірусу готують низку заходів стимулювання економіки, які будуть схожі до "плану Маршалла".

Про це повідомив глава Європейської ради Шарль Мішель, передає Politico.

Глави країн-членів ЄС 26 березня проведуть відеоконференцію щодо ситуації з коронавірусом. Під час вони закличуть Європейську комісію сформувати новий план відновлення економіки блоку.

Мішель розповів, що раніше цього тижня він обговорив з послами країн ЄС "те, як ми збираємося запровадити стратегію стимулювання, яку я називаю "план Маршалла".

"Коли я кажу "план Маршалла", я говорю з великою амбіцією", - зазначив голова Євроради. За його словами, вплив економічного шоку на бізнес означає, що "ми повинні бути дуже активними".

На його думку це повинен бути внутрішньоєвропейський план, який має мобілізувати капітал ЄС в рамках європейського бюджету, а також мобілізувати національні фонди і приватний сектор.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Відео У Сенаті США погодили із Білим Домом законопроект про допомогу вітчизняній економіці

Сполучені Штати можуть стати новим епіцентром пандемії. Про таке попереджають у Всесвітній організації охорони здоров'я. Наразі у США майже 55 тисяч недужих та 782 жертви хвороби. Конгресу так і не вдалося домовитися про пакет допомоги постраждалій економіці на астрономічну суму - 2 трильйона доларів.  Більше про коронавірус в Україні

У Сенаті США погодили із Білим Домом законопроект про допомогу вітчизняній економіці

Залиште свій коментар

Вибір редакції