Лікарі сумніваються у заявлених фінансових спроможностях страхової медицини

У профспілках не розуміють, звідки в галузь прийдуть такі великі гроші.

Страхову модель гарантованих державою медичних послуг в Україні уряд обіцяє запровадити вже наступного року. Зміни поки що торкнуться лише первинної медицини, і лише згодом, поетапно, страхову медицину мають запровадити і для інших категорій лікарів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Заступник міністра Павло Ковтонюк пояснює, що гроші на страхування братимуть із загальних податків, які сплачує кожен громадянин. Поліс буде обов'язковим, але клієнт матиме право вибору сімейного лікаря, терапевта чи навіть педіатра. Договір між медиком і пацієнтом стане підставою для оплати праці лікаря – 210 грн з людини на рік. Щоправда, передбачені обмеження – не більше 2 тисяч пацієнтів на одного фахівця.

ВідеоСтрахування та сімейні лікарі: МОЗ анонсувало зміни в сфері медичних послуг

Із кожним пацієнтом лікар підписуватиме контракт, який стане підставою для оплати праці та надання безкоштовної консультації. Більшого посадовці наразі запропонувати не можуть. За аналізи, обстеження, процедури та послуги вузькопрофільних спеціалістів страховка поки що не платитиме. Однак і такі скромні нововведення викликають багато скепсису в профспілок – там просто не розуміють, звідки держава візьме необхідні на страхові внески кошти. "Це приблизно 84 мільярди тільки на зарплату. Загальний обсяг фінансування системи охорони здоров'я – близько 50 мільярдів. Тобто зараз на все менше, ніж потім на зарплату лише трьох категорій лікарів? Де ці гроші брати?", - задається питанням представник профспілки працівників охорони здоров'я України Галина Голєусова.

Українці морально готові платити вже зараз. У чергах до лікарів тільки й розмов, що про вартість аналізів і медичних послуг. Хоча формально все нібито безкоштовне, насправді гроші доводиться сплачувати подекуди навіть пільговикам. Більшість не проти, аби це робилося офіційно, але натомість мають бути чесний та якісний сервіс. "Я за, щоб сплачувати якісь кошти, але щоби потім не було ніяких проблем. Щоб це не був обман, як завджи. Щоб коли ти потрапиш в лікарню, тебе обслужать безкоштовно. Бо зараз це за кошти людей", - каже один із хворих.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: