Ліквідатор неплатоспроможного банку "нагрів" державу на 71 мільйон гривень

Справу після розслідування направили до суду.

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо ліквідатора неплатоспроможного комерційного банку "Європейський". Він допоміг колишнім власникам фінустанови незаконно отримати 71 млн грн. Ці державні кошти Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив 472 "липовим" вкладникам, які не мали права на компенсацію.

"Генеральною прокуратурою України затверджено і спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишнього ліквідатора акціонерного комерційного банку "Європейський". Вказана особа у грудні 2009 року за попередньою змовою з фактичним власником зазначеного банку та іншими особами, використовуючи своє службове становище, з метою заволодіння коштами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, склала та направила до Фонду списки, в які внесла завідомо неправдиві відомості стосовно права 724 вкладників зазначеного банку на отримання відшкодування гарантованих сум за рахунок Фонду на загальну суму понад 108 млн грн (ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України)", – ідеться в повідомленні Генпрокуратури.

37 млн грн Фонд не встиг перерахувати, адже працівники СБУ виявили злочинну схему. Фонд гарантування вкладів фізосіб заявив позов про стягнення шкоди, завданої злочином.

Нагадаємо, на початок травня правоохоронні органи розглядали понад 2,7 тис. заяв щодо доведення українських банків до банкуртства. Загальна сума претензій – 248,9 млрд грн. У доведенні банків до банкрутства підозрюють 335 власників і топ-менеджерів фінустанов, сума претензій – 164,2 млрд грн. Усього в Україні ліквідували понад три десятки банків, 71 фінустанова перебувала на стадії ліквідації, у чотирьох банках працювала тимчасова адміністрація.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: