Ліквідація "Укрпромбанку" призведе до інфляції

Експерти вважають, що ліквідація такого великого банку, як "Укрпромбанк", може зумовити падіння гривні та інфляцію.

Виплата вкладів клієнтам "Укрпромбанку" може призвести до зниження курсу гривні та зростання інфляції.

Так вважає старший аналітик інвестиційної компанії Phoenix Capital Марія Майборода.

"Якщо припустити, що 7 млрд грн (приблизний обсяг внесків фізосіб в банку) в один момент надійде на готівковий ринок, то можна очікувати зростання інфляції і стрибка готівкового курсу долара", - заявила Майборода.

За словами експерта, більш привабливим є варінат, при якому "Ощадбанк" стає агентом з виплати депозитів з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Інакше (у разі реалізації схеми з ОВДП) виходить ситуація, коли держава просто бере на себе внутрішні борги комерційного банку, а це не входить ні в перелік функцій держави, ні в закладені в бюджеті витрати, підкреслила аналітик.

Нагадаємо, 23 липня фінансова влада країни прийняли рішення ліквідацію "Укрпромбанку".  Усіх вкладників-фізичних осіб банка в повному обсязі переводитимуть в Ощадбанк і закриватимуть зобов'язання перед ними за рахунок держбюджету. Частину зобов'язань планується погасити активами "Укрпромбанка", але їх там майже немає. Добре, якщо набереться на 20% від суми боргів перед вкладниками", - говорить представник Мінфіну.

За даними НБУ, на початку квітня активи банку становили 9,8 млрд грн, власний капітал - 2,5 млрд грн, кошти юридичних осіб - 0,9 млрд грн, кошти фізичних осіб - 7,3 млрд грн Чистий збиток банку за І квартал 2009 року склав 4,4 млрд грн.

Читайте також:

ЄБРР помістив Україну в четвірку держав з найбільшим падінням економіки

"Укрпромбанк" буде ліквідовано

Під заблокованою Радою мітингують ошукані вкладники "Укрпромбанку"

Нацбанк пропонує передати "Ощадбанку" борги "Укрпромбанку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: