Лише третина українців підтримує збільшення пенсійного віку

Переважна більшість українців (82,3%) не розраховує на будь-які додаткові джерела доходу, крім державної пенсії, після настання пенсійного віку.

 33,3% українців позитивно ставляться до можливого збільшення пенсійного віку, тоді як негативно до цього ставиться більшість українців – 57,1%. Про це свідчать дані всеукраїнського опитування Інституту Горшеніна.

З тих, хто проти підвищення, відповідь "точно негативно" вибрали 41,8% респондентів, "скоріше негативно" - 15,3%. Ті, хто ставиться до підвищення позитивно, розділились на тих, хто дав відповідь "точно позитивно" – 22,1%, та "швидше позитивно" - 11,2%. Вагалися з відповіддю 9,6% опитаних.

Опитування показало, що переважна більшість громадян України (90,3%) чули про те, що уряд планує збільшити вік виходу на пенсію. Не чули про це тільки 5,8% респондентів, а 3,9% - не змогли відповісти на дане питання.

Більшість українців (80,3%) вважають, що Україна потрібна пенсійна реформа. "Точно так" на це питання відповіли 58,4% респондентів, "скоріше так" - 21,9% опитаних. Не вважають пенсійну реформу необхідною 3,2% громадян України. З них відповідь "скоріше ні" на це питання дали 2,3%, "точно ні" - 0,9% опитаних. Не змогли відповісти на дане питання 16,5% респондентів.

Основними причинами, за якими уряд планує збільшити пенсійний вік, українці вважають брак коштів у бюджеті (59,4%) і відсутність коштів у Пенсійному фонді (55,3%).

Пов'язують дану ініціативу уряду з необхідністю збільшення розміру пенсії 42,4%, з відтоком працездатного населення - 35,2%, із загальною світовою тенденцією підвищення пенсійного віку - 30,6%, з вимогами МВФ - 27,4%, зі старінням населення - 19,4% опитаних. Інші причини назвали 3,2% респондентів, а 2,1% - не змогли відповісти на дане питання.

На думку майже половини українців (45,4%), пенсійна система в нашій країні повинна бути солідарною (кошти на виплату пенсій беруться з податків працюючих громадян). Менше третини опитаних (30,6%) вважають, що пенсійна система повинна бути накопичувальною (відрахування від зарплати накопичуються на спеціальних рахунках), а 2,5% респондентів висловили думку, що пенсійна система має бути іншою. При цьому кожному п'ятому українцю (21,5%) було важко відповісти на дане питання.

Переважна більшість українців (82,3%) не розраховує на будь-які додаткові джерела доходу, крім державної пенсії, після настання пенсійного віку. Розраховують на додаткові джерела доходу тільки 13,2% респондентів, а 4,5% не змогли відповісти на дане питання.

Більша частина українців (64,8%) нічого не робить для того, щоб забезпечити себе матеріально після виходу на пенсію, розраховуючи лише на державну пенсію. Вкладають гроші в нерухомість, бізнес лише 7,2%, відкладають гроші - 6,3% опитаних, нічого не роблять, але розраховують на допомогу дітей або родичів, - 4,9% опитаних. Не змогли відповісти на дане питання 16,8% респондентів.

Читайте також:

МВФ вимагає від України почати пенсійну реформу і підвищити ціни на газ

Саркозі підписав скандальний закон про пенсійну реформу

Азаров: 4,5 мільйона українців не платять до Пенсійного фонду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: