Літній підробіток: які сезонні вакансії пропонують та скільки платять за роботу

Найбільше вакансій – у сфері обслуговування.

Напередодні літа українські сайти пошуку роботи буквально завалені пропозиціями сезонного працевлаштування. Порівняно з минулим роком кількість вакансій чи не втричі більша.

"Сніданок з "1+1" дізнався, кого шукають, скільки готові платити та з якими труднощами може зіштовхнутись претендент.

21-річна Анна - адміністратор готельно-ресторанного комплексу, що в селищі Мощун Київської області. Вже чотири роки дівчина працює у сфері послуг й розповідає, щороку на сезон, що триває приблизно з травня до жовтня, їхній комплекс відпочинку набирає сезонних працівників.

"В основному – офіціанти, кухарі, бармени. На літній сезон беремо 10-15 нових працівників", – говорить Анна.

Сезонна робота – це не підробіток суто для студентів чи молоді. Адже зарплатня у сфері послуг коливається від 4 тис. грн у офіціанта до 10 тис. грн у кухаря. Та й досвід та вік претендентів – абсолютно різний.

"Дехто приходить із досвідом. Дехто приходить сюди, аби отримати цей досвід чи спробувати себе у новій сфері", – розповідає Анна.

Приваблює людей у сезонній роботі те, що часто вони можуть самостійно обрати найбільш зручні умови співробітництва, ділиться маркетолог Людмила Малих.

"Це може бути і сумісництво, і трудовий договір", – говорить Малих.

Сервісна компанія, в якій працює Людмила, щороку набирає сотні сезонних працівників. Від мийників фасадів та газонокосарників до спеціалістів з ландшафтного дизайну та керівників невеликих підрозділів. І кожного такого співробітника компанія повністю оформлює офіційно.

Окрім вітчизняних роботодавців, працьовитість українців цінують і за кордоном, каже HR-експерт Тетяна Пашкіна.

"Із двох тисяч сезонних вакансій десь тисяча у нас – польські. Також є 100 пропозицій з Німеччини, 150 – з Об'єднаних Арабських Еміратів. Далі менше вакансій пропонують Італія, Іспанія, Ізраїль", – констатує Пашкіна.

Найнижча зарплата, яку пропонують за кордоном, – 15 тис. грн – за збір урожаю в Польщі. А от штукатур в Ізраїлі може розраховувати вже на майже 50 тис. грн.

Проте робота за кордоном – це певний ризик. Адже претендент іноді може натрапити на недобросовісного роботодавця чи агента-посередника. Так, співачка Настя Маркова кілька років тому поїхала працювати в Китай за контрактом. У чужій країні вона й зіштовхнулась з тим, що реальні умови праці відрізнялись від тих, які обіцяв роботодавець, а зарплатня у 50 тис. грн розходилась на купу додаткових витрат.

"Оплата була невчасною. Коли приїхали, то виявилося, що клуб (де мала виступати) був ще недобудований", – згадує Настя Маркова.

Тож, домовляючись із роботодавцем про будь-яку роботу за кордоном, Настя радить одразу обговорювати, які конкретно витрати бере на себе роботодавець, а які – ви.

"Пересування, авіаквитки, дозвіл на роботу, харчування, якісь перевезення, якісь додаткові витрати – це їх (роботодавців) обов'язки", – наголошує Маркова.

Головне – коли намагаєтесь влаштуватися на будь-яку сезонну роботу за кордоном чи в Україні, то варто домовитися про документальне оформлення трудових відносин. І уважно читайте трудову угоду.

Варто додати, в Україні стало більше роботи для студентів. Майже половина із запропонованих вакансій – у Києві. На другому місці – Харків. Також роботу молодим спеціалістам можна знайти у Дніпропетровській області. Найбільше пропозицій на ринку – у сфері продажів та торгівлі. А от найбажанішою для студентів є робота у сфері IT. Щоправда, вакансій роботодавці пропонують небагато. Що ж стосується заробітної платні – тут пропозиції навіть перевищують очікування шукачів. Особливо в сферах нерухомості та туризму роботодавці пропонують вдвічі більше, аніж того очікують претенденти на роботу.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада змінила правила прийому на роботу деяких категорій українців.

ВідеоЕксперт з працевлаштування розповіла про особливості сезонної роботи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: