Литва поверне у держвласність продану Росії газову трубу

"Газпрому", який володіє 37,1% литовської газової компанії Lietuvos Dujos, доведеться найближчими роками відмовитися від володіння газогонами в Литві.

Парламент Литви схвалив законопроект, що забороняє постачальникам газу володіти газотранспортною системою країни.

Якщо президент країни підпише законопроект, російському "Газпрому", який володіє 37,1% литовської газової компанії Lietuvos Dujos, доведеться найближчими роками відмовитися від володіння газогонами в Литві.

Прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс визнав продаж газогонів помилкою. "Це важливий крок до незалежності... Продаж газогонів вісім років тому був великою помилкою", - зазначив він.

Нині "Газпром" є єдиним постачальником газу в Литву. Акціонерами Lietuvos Dujos, окрім російського монополіста, є уряд Литви (17,7% акцій) та E.ON Ruhrgas International (38,9%).

Нагадаємо, в 2009 році Євросоюз домовився про лібералізацію енергетичних ринків, зобов'язавши у рамках так званого третього енергопакету ЄС газові компанії відокремити виробництво від розподільних мереж. Проте, третій енергопакет не зобов'язує країну проводити розділення доти, поки вона отримує газ тільки з одного джерела.

У квітні міністерство енергетики Литви оголосило конкурс на залучення адвокатів, які надаватимуть юридичні послуги в можливій суперечці з "Газпромом" у Стокгольмському арбітражному суді.

Зазначимо, що сусідня з Литвою Білорусь днями ухвалила рішення про продаж Росії 100 відсотків газотранспортної системи.

Російський газовий монополіст "Газпром" хоче також отримати доступ і до управління українською ГТС. Заради цього Росія готова зупинити будівництво "Південного потоку", - газогону, що йде в обхід України.

Читайте також:

Росія купила ГТС Білорусі за 5 мільярдів доларів

"Газпром" відмовився змінювати формулу утворення цін на газ

"Газпром" вже готовий подавати газ в обхід України

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: