Литвин: Україна має шанси не отримати кредит МВФ

Голова ВР Литвин вважає, що Україні буде важко виконати вимоги МВФ для отримання другого траншу кредиту.

Україна може виявитися в ситуації, що не зможе виконати вимоги МВФ, які потрібні для того, щоб отримати другий транш кредиту, заявив голова Верховної ради Володимир Литвин в телеефірі телекомпанії ТРК "Україна".

МВФ в листопаді 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту обсягом в 16,43 млрд. доларів для зміцнення довіри у фінансовому секторі і допомозі економіці країни, що постраждала від світової фінансової кризи. Тоді ж Україна отримала перший транш кредиту розміром у 4,5 млрд. доларів. Проте з виділенням другого траншу сумою близько 2 мільярдів доларів виникли труднощі через те, що уряд Тимошенко не погодився на вимогу МВФ скоротити дефіцит бюджету на 2009 рік, який на становить близько 3%.

За словами Литвина, для того, щоб МВФ відновив переговори з Україною, потрібно прийняти закон про підвищення акцизів, що дасть додатково 9 мільярдів гривень, ще додатково отримати 6 мільярдів гривень за рахунок внесення змін до закону про пенсійне забезпечення. Це, на думку спікера ВР, - "дуже складний закон". Також потрібно піти на підвищення тарифів, щоб за рахунок цього отримати 5 мільярдів гривень.

"Таким чином, Україна додатково отримає 20 мільярдів гривень, після чого буде можливість відновити переговори з МВФ", - зазначив Литвин.

У разі, якщо МВФ не відновить переговори з Україною, то Україна вестиме діалог зі Світовим банком і ЄБРР. За словами Литвина, Україна сьогодні повинна шукати внутрішні резерви, а також спокійно і прагматично ставитися до можливості отримання кредиту від Росії.

Читайте також:

Литвин пропонує відшукати 20 млрд. гривень для переговорів з МВФ

Тимошенко погодилася змінити бюджет

Литвин: Росія витиснула максимум з українських суперечок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: