Литвин затвердив підвищення акцизів на цигарки, алкоголь і бензин

Для набуття чинності новими акцизами, що суттєво підвищують ціни на низку товарів, закон про зростання зборів повинен підписати тільки президент Віктор Янукович.

Голова Верховної ради Володимир Литвин підписав закон, що підвищує акцизні збори на тютюнові, алкогольні вироби та бензин і передбачає перегляд низки норм оподаткування задля збільшення доходів держбюджету на 9 мільярдів гривень. Документ направлено на підпис президенту Віктору Януковичу.

Нагадаємо, 20 травня ВР ухвалила закон про підвищення акцизів на алкоголь, тютюн і бензин. Як відзначив Литвин, після ухвалення закону відбувалися дискусії з Кабінетом міністрів, зокрема з Міністерством фінансів, щодо ряду положень, які містяться в документі. Зокрема, йшлося про те, що можлива місячна затримка зі сплати акцизу, наприклад, на пиво, крім того, ряд інших моментів, "які не зістиковуються між собою".

"Разом із тим, Міністерство фінансів виходило з того, що цей законопроект потрібно підписувати, щоб він набув статус закону, а після того - внести уточнення, тому що, за їх оцінками і розрахунками, загубиться значно більше", - наголосив спікер.

За словами Литвина, у зв'язку з тим, що від профільного комітету не надходили пропозиції, щоб відповідно до регламенту проголосувати уточнення до даного законопроекту, він вимушений був підписати цей документ і направити його президентові України.

"Це ще одне підтвердження того, що нам при ухваленні таких рішень потрібно дотримуватися принципу: поспішай поволі", - сказав Литвин.

Він підкреслив, що після того, як закон буде підписаний президентом і оприлюднений, до нього вноситимуться зміни, які необхідні для того, щоб відкоригувати ряд статей цього закону. В той же час, Литвин не став прогнозувати, коли такі зміни можуть бути внесені, посилаючись на те, що їх повинен підготувати уряд.

Нагадаємо, відразу після ухвалення закону представники Партії регіонів прогнозували, що ціни на основні групи товарів зростуть на 10-30%.

Втім, пізніше Кабмін запевнив, що бензин не подорожчає, а ціни на алкоголь і тютюн мають зрости несуттєво.

Читайте також:

Через підвищення акцизів ціни в Україні зростуть на 30%

В Україні знову подорожчають цигарки

В Україні збираються знизити податки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: