Лондон готовий перейти на євро?

Згідно із заявою голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, незабаром Великобританія може перейти на загальну європейську валюту.

Баррозу заявив, що британські політики впритул підійшли до розгляду цього питання через міжнародну фінансову кризу, наслідки якої для стабільності євро можуть виявитися менш хворобливими, ніж для фунта стерлінгів.

З початку ринкових обвалів вартість британського фунта значно впала в порівнянні з іншими валютами. Як показують опитування громадської думки, більшість британців виступають проти нової валюти. Проте, Баррозу вважає, що в умовах світової фінансової кризи не можна не враховувати очевидні плюси євро.

Голова Єврокомісії також заявив, що європейський Центробанк найближчим часом має намір знизити процентні ставки.

"Зараз ми ближчі, ніж коли-небудь раніше до здійснення переходу Британії на євро, - заявив Баррозу. - Я не можу порушити конфіденційність переговорів, проведених з цього приводу, але деякі британські політики вже сказали мені, що вважають перехід на євро кращим виходом".

Голова Єврокомісії назвав приклад Данії, яка в 2000 року проголосувала проти вступу до Єврозони, проте зараз має намір провести повторний референдум з цього питання.

На даний момент до єврозони входять 15 держав (Австрія, Бельгія, Кіпр, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Португалія, Іспанія та Словенія). Решта країн Євросоюзу зобов'язана в майбутньому увійти до Єврозони.

У той же час Великобританія та Данія, які раніше відмовлялися увійти до єврозони, отримали преференцію від ЄС - від них не вимагається обов'язкового приєднання, поки уряди цих країн не вирішать це питання або шляхом голосування в парламенті, або шляхом референдуму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: